Кава в капсулах – спрощення життя чи зайва трата коштів?

Обрати правильні капсули лише за допомогою консультанта в магазині - просто неможливо. В сьогоднішній статті, ми розберемо переваги та недоліки цього способу та вирішимо, чи є сенс переходити на капсульний спосіб приготування кави.

Переваги:

  • Принцип приготування кави в капсулах був запатентований компанією «Nestle». Він полягає в тому, що при використанні капсул, прокачується 19 атмосфер, замість 9 атмосфер, властивих професійним кавомашинам - завдяки цьому, витрати скоротились з 8 г кави на 5.5 г.
  • Переваги не обмежуються лише помпою, справжнім професіоналам в кавовій індустрії чудово відомо, що кава швидко окислюється, адже під час обсмаження кави, починає виділятися вуглекислий газ, який проходить свою основну стадію протягом перших 7 діб після відвантаження з барабана. Для того, щоб цього уникнути, капсули почали пакувати в середовищі інертного газу. Кисень заміщують азотом, який перешкоджає окисленню і дає можливість зберегти смакові властивості кави до 5 років.
  • Важливою перевагою нарівні з тиском кавомашини і заміщенням кисню, є профіль помелу зерна в капсулі, це є головною фішкою капсульного способу приготування кави. Для отримання незмінного смаку й аромату в кав’ярні, бариста навчається довгі роки, він має враховувати все: ступінь помелу, вагу кави в ріжку, температуру і т.д. Капсула ж розроблювалась для отримання незмінного смаку за будь-яких умов, адже 5.5 г кави необхідно перемолоти таким чином, щоб із зерна було витягнуто в необхідній кількості кофеїн, аромат, з’явилась пінка, був відчутний спосіб обсмаження для конкретного сорту, і щоб це повторювалось щоразу, коли ви проливаєте капсулу.

Недоліки

Варто згадати й основні аргументи противників кави в капсулах. Головним із них є "одноразовість" капсул, адже одразу після приготування кави, капсула викидається і подальша її доля залишається вкрита завісою таємниці. Цей недолік уже давно циркулює в індустрії капсульного способу приготування кави, але однозначного рішення так і не було створено.

Хтось утилізує одноразові капсули, а хтось пішов шляхом використання багаторазових капсул, але про багаторазові капсули ми поговоримо в окремій статті, поки досить просто зрозуміти, що основним ноу-хау капсули є саме профіль помелу, а його в домашніх умовах досягнути просто неможливо, тож зупинимося на утилізації капсул. На ринку використовується 3 види матеріалів для виробництва капсул: звичайний пластик, біорозкладний пластик та алюміній.

Звичайний пластик є найдешевшим рішенням, у ньому випускаються базові сорти кави. За свій кошт пластик витримує тиск у 19 бар, але величезний недолік в використанні пластику – це те, що утилізувати таку капсулу найскладніше.

Біорозкладні капсули є новим рішенням в цій сфері, однак саме поняття біорозкладності досить туманне. Існують капсули компостовані, які можна випити і викинути у біовідходи, але також існують і ті, що переробляються промисловим способом. Крім цього, виробники часто замовчують, яка саме частина капсули є біорозкладною.

Алюміній є найміцнішим з матеріалів, що використовуються у виробництві капсул. У нього зазвичай упаковують найдорожчі сорти та бренди кави. Алюміній може витримати високий тиск, коли потрібно забезпечити стабільну передачу профілю кави або пролити великий об'єм (наприклад для лунго), але, звісно, це не може не позначитися на вартості такого типу капсул.

У 2012 році дія патентів закінчилась і капсули Nespresso стали загальнодоступні. З того часу, кавова індустрія почала переживати справжнє переродження. Вперше за довгі роки на ринок капсул вийшли справжні профі в сфері приготування кави - італійці. Капсули дали можливість зберегти та передати органолептичні якості римських, турецьких, сицилійських та інших брендів та моносортів кави.

Завантаження..