Що таке Спешелті кава

Щороку у світі вирощують та обсмажують понад 10 мільйонів тонн кавового зерна, але до класу Спешелті кави належить менше 10%, які цінуються професійною спільнотою.

Уперше термін Спешелті кава застосувала Ерна Натсен у журналі "Tea & Coffee Trade Journal" 1978 року - вона використовувала його для позначення кавового зерна, вирощеного в особливому мікрокліматі, що володіє унікальними смако-ароматичними характеристиками.

1982 року в США група поціновувачів кави заснувала організацію "Specialty Coffee Association of America" (SCAA). Specialty у вільному перекладі з англійської - "особливий", адже тільки особливе та якісне зерно отримує високу оцінку.

Який сорт кави стає Спешіалті

Здебільшого, за клас Спешелті бореться арабіка -  можете навіть зустріти визначення, що Спешіалті кава - це арабіка найвищої якості. Експерти вважають, що в арабіки найкращий потенціал для Спешіалті, тому сорт від самого початку було взято за зразок.

Однак, за останні роки зросла увага до робусти. У неї є генетичні особливості, які заважають розвиватися, як Спешіалті, але за умови належного вирощування та правильного збору врожаю вона стає конкурентоспроможною, але поки що кава Спешелті - тільки 100% арабіка: без домішок, добавок та ароматизаторів.

Обсмажування Спешіалті кави

Обсмажування пов'язане з реалізацією потенціалу кавових зерен, якщо дуже сильно спростити ідею обсмажування, то - це час, температура і, звичайно, грамотний обсмажувач. Представники Specialty Coffee Association (SCA) впевнені, що обсмажувальник - це вчений та творець одночасно - йому необхідно знати принципи теплопередачі, термодинаміки та хімії кави, вміти правильно підібрати метод обсмажування з урахуванням характеристик поставки. Знання допоможуть обсмажити зерна так, щоб зберегти та навіть посилити якості кави.

Завантаження..