Как проверить качество кофе

Зернова кава, мабуть, один із найпопулярніших і найулюбленіших напоїв у всьому світі - жодна ділова зустріч не обходиться без чашечки ароматної кави, а особливе місце посідає кава в зернах. Розрізняють два основні різновиди кавового дерева - робусту та арабіку, що дають зерна для смачного напою, тому виробники часто вдаються до змішування зерен цих різновидів для отримання унікального смаку. Підробкою цього напою займалися ще з давніх часів, але як же відрізнити якісний товар від підробки?

Відмінні риси натуральної кави

Сьогодні, недобросовісні виробники видають за каву продукти з додаванням різних домішок, забарвлених жолудів, солоду, цикорію або ароматизаторів. Натуральність зернової кави можна визначити за такими ознаками:

  • Перш за все, відкривши пачку, можна оцінити розмір зерен - у якісного продукту вони мають бути однаковими, а великий розмір свідчить про стиглість ягоди, а отже, і про високу якість зерна.
  • Про натуральність свідчить насичений аромат - неприємний кислий або гіркий запах свідчить про неякісний продукт.
  • Якщо помістити зерна в ємність та вдарити по них важким предметом, то натуральні розколюються, а штучні розсипаються на порох.
  • Варто звернути увагу також на блиск зерен: якщо, потерши їх, на руках залишаються невелика вологість і маслянистість без гірного запаху зіпсованої олії - кава натуральна. Зіпсовані та старі зерна виробники можуть натирати олією для надання їм належного вигляду, тому важливо відрізнити натуральний блиск і маслянистість від штучних.
  • Перевірити якість кавових зерен можна, опустивши кілька з них у ємність із водою та збовтавши - прозорість води свідчить про їхню натуральність.
  • Залишки плівки в борозенці зерна вказують на справжність кави, так як у процесі обсмажування плівка пропадає, але все ж можуть зберігатися її фрагменти, а відсутність самої борозенки на зерні вказує на підробку.
  • Якщо розрізати якісне натуральне зерно, то на зрізі можна побачити товсту оболонку та саме ядро.
  • Ціна є ще одним важливим фактором при визначенні підробки - якісна зернова кава не може коштувати надто дешево через складні технології вирощування та обробки кавових ягід.
  • Для збереження справжнього смаку натуральної кави зерна слід молоти безпосередньо перед заварюванням, оскільки в цілісному зерні ефірні олії та аромат зберігаються набагато довше і виділяються в момент помелу. Кожен сорт по-своєму унікальний і буде дивувати багатогранністю смаку та аромату.

Загрузка..