Авторские напитки от профессионального бариста

Під час функціонування будь-якого закладу, наступає момент, коли створюється база постійних відвідувачів, яких потрібно здивувати новинками в меню. Професійні баристи створюють власні авторські напої, щоб підтримувати інтерес аудиторії.

Якщо у баристи недостатньо умінь, він не може ускладнювати рецептуру класичних напоїв. Мої перші авторські напої складалися з основи та 2-3 додатків. Наприклад, американо + фруктовий сироп + шматочок ананаса.

З кожним роком роботи, бариста постійно ускладнює свої напої, стараючись створити авторський напій з безлічі інгредієнтів, які на перший погляд, зовсім несумісні один з одним.

Не дивлячись на приплив нових клієнтів, нові авторські напої практично ніколи не приживаються в закладі, а відразу блокуються засновником кав’ярні, тому що готувати їх довго, а собівартість продукту виходить занадто високою.

Пропрацювавши декілька років, бариста розуміє, - є можливість віднайти баланс смаку без ускладнення рецептури та приготування кави. Авторський напій на базі еспресо, молока, меду та набору спецій, обходився закладу приблизно в 12 грн, при цьому продавався він за 25 грн. Авторський чай продавався за 80 грн. Собівартість виходила близько 21 гривні, з врахуванням всіх затрат на персонал, амортизацію обладнання і т.д.

Всі ми знаємо, що існують класичні чайні напої: зеленний, чорний, пуер, улун та багато інших. Однак, на авторські напої споживачі часто не звертають увагу. Одна із самих відомих - це кава «Раф», яку створив один із барист, в якості експерименту. З часом, напій отримав величезну популярність та став одним із головних напоїв в кав’ярнях.

Класичні напої безперечно необхідні закладам, однак щоб вистояти в період постійної конкуренції, доводиться постійно вражати своїх відвідувачів. Якщо ви побачите, що ваш авторський напій почав з’являтися в інших кав’ярнях, це означає лише одне - ви створили дійсно відмінний рецепт, який з часом може стати такою ж класикою, як і американо.

Загрузка..