Блуминг и качество кофе

У колі професійних бариста, блумінг - важливе поняття і, щоб розібратися, що ж під ним мають на увазі, потрібно простежити процес перетворення кавового зерна від обсмажування до заварювання.

Під час нагрівання до високих температур, усередині зерен утворюється вуглекислий газ і він одразу ж починає виходити зі свіжообсмаженої кави - пік цього процесу припадає на 2-й тиждень. Вакуумна упаковка, яка використовується для збереження аромату, одночасно стримує і дегазацію продукту, але все ж - чим старіша кава, тим менше двоокису вуглецю в ній залишається.

Під час помелу збільшується поверхня зерен, що контактує з навколишнім середовищем. Це провокує прискорення дегазації. Надмірний вміст вуглекислого газу перешкоджає контакту кави з рідиною під час заварювання - екстракція буде неповною. Сам газ, розчиняючись у воді, утворює вуглекислу кислоту – це тільки зайва кислотність, яка лише псує смак напою.

Блумінг якраз і дає змогу прибрати вуглекислий газ із кавових зерен перед заварюванням. Для цього:

  • Підготовлену порцію свіжозмеленої кави слід залити невеликою кількістю гарячої води - буквально 1-2 столовими ложками.
  • Далі потрібно почекати - під час контакту кави з водою інтенсифікується дегазація. На поверхні ви побачите безліч бульбашок, які нагадують квіточки. Ця схожість змоченого меленого зерна із суцвіттям і дала назву процесу - з англійської "blooming", що перекладається, як "квітучий".
  • Далі заварювання триває відповідно до обраного рецепта.

Спостерігаючи блумінг, досвідчений бариста бачить загальну якість продукту - свіжість та ступінь обсмаження, елітність зерна - уже на цій підставі можна визначити, наскільки придатна кава для приготування дійсно смачного та ароматного напою.

Загрузка..