Чай Те Гуань Инь и его происхождение

Справжня перлина серед китайських улунів - чай Те Гуань Інь - його підносять, як дорогий подарунок, розділяють чаювання з найближчими людьми або насолоджуються смачним напоєм на самоті. У перекладі назва сорту звучить, як "Залізна богиня Гуань Інь".

Виробництво

Те Гуань Інь належить до улунів, тобто частково ферментованих сортів, а основа у всіх чаїв одна - листя чайної камелії, але далеко не кожен кущ підійде для виробництва. Для створення чаю підходять тільки кущі, які виросли в певних кліматичних умовах. Ростуть вони виключно в окрузі Аньсі. Сусідні райони Китаю виробляють аналоги знаменитого сорту, але найякіснішим і найціннішим є саме аньсинський улун.

Ніжні кущі тегуаньінь вимагають особливо дбайливого ставлення, їх не можна пересаджувати, а доглядати за рослиною належить одному і тому ж майстру. На думку китайців, будь-який невеликий фактор може спотворити смак ідеального напою.

Сорт класифікують відповідно до висоти зростання: високогірний, середньогірний і рівнинний - чим вище, тим краще. Листя збирають чотири рази на рік, а найціннішими вважаються весняний та осінній збори.

Для Те Гуань Інь підходять свіжі листочки середнього ступеня зрілості. Важливим моментом є саме час збору - близько полудня з молодих пагонів камелії збирають 2-4 верхніх листки разом із брунькою.

Походження

З походженням чаю пов'язано кілька легенд - в одній з них згадується Вей Цінь - чаєвод з повіту Аньсі. Майстер досконало володів чайною справою і регулярно робив підношення статуї богині Гуань Інь - це жіноче божество користується великою пошаною в Китаї, уособлюючи собою добро і милосердя. Кілька разів на день він приносив до її ніг чашку ароматного напою.

За легендою, одного разу богиня з'явилася чаєводу уві сні - вона вказала йому на кущ, який ріс на вершині скелі. Вей Цинь виліз на скелю, знайшов рослину та посадив її у залізну посудину. Через кілька років дерево розрослося і майстер приготував з його листя напій. Усі, хто спробував ароматний відвар, були в захваті, а учитель місцевої школи порадив дати ім'я новому сорту - так кущ, що виріс у залізній посудині, став початком історії перлини улунів - "Залізної богині Гуань Інь".

Загрузка..