Может ли цикорий заменить кофе

Величезна кількість людей вже не уявляє свого життя без чашки кави, адже вона дарує приємне відчуття бадьорості, що зумовлене наявністю в ній кофеїну - саме він і викликає найбільші суперечки. Кофеїн в каві сприяє прискоренню реакцій, активнішим діям і приливу енергії, однак є люди, яким пити каву вкрай небажано, але, як бути, якщо людина полюбила каву всією душею і не може обійтися без чергової порції ароматного напою?

Для таких випадків вигадали численні замінники кави, одним із найкорисніших є цикорій (золотий корінь), який часто використовують, як добавку до кави. Цикорій сам по собі є лікуючою рослиною, а після переробки його коренів, дійсно виходить напій кольору кави, але того аромату і смаку, яким вирізняється справжня кава, на жаль, немає.

Корисні властивості

Користь цикорію відома людям з давніх часів, про неї згадується в так званому папірусі Еберса - давньоєгипетському документі, який містить медичні відомості епохи фараона Аменхотепа I, близько 1536 року до н. е. Згідно з цим письмовим джерелом, жителі Стародавнього Єгипту використовували цикорій для приготування ліків від укусів змій і отруйних комах.

У складі кореня цикорію міститься велика кількість легкозасвоюваних речовин, завдяки чому він є найціннішим продуктом харчування, особливо для людей, які страждають на діабет. Цикорій застосовують у приготуванні цукерок і тортів, додають у кавові та чайні напої, що надає їм незвичайного смаку, аромату та кольору. Порошок із кореня цикорію, замінюючи каву, зміцнює організм і при цьому не збуджує нервову систему, а оскільки кава з цикорію не містить кофеїну, протипоказань до її вживання практично не існує.

Властивості, котрі притаманні лише каві

Дубильні компоненти, наявні в каві, є бар'єром для всмоктування токсичних речовин, що потрапляють в організм, а для курців кава корисна тим, що знижує шанси захворіти на рак. Кава також допомагає судинам, завдяки флавоноїдам (вітамін Р), вони входять до хімічного складу кави та перешкоджають ламкості кровоносних судин.

Варто пам’ятати, що все на світі, що вживається надмірно - шкідливо, отже, і каву треба пити в оптимальних, для свого організму, кількостях - за достатньої самодисципліни, можна цілком насолоджуватися улюбленими продуктами без ризику для здоров'я.

Загрузка..