Можно ли пить кофе перед сдачей крови перед сдачей крови

Людині, котра роками щоранку починає свій день з чашки ароматної кави, важко порушити сформований ритуал. Здається, невелика порція улюбленого напою заповнить порожнечу у шлунку і чудово підбадьорить, проте не все так просто. Ми допоможемо вам розібратися в питанні - чи можна пити каву перед здачею крові?

Кофеїн та цукор

Кофеїн, що міститься в каві, стимулює вироблення адреналіну і підвищує опірність організму дії інсуліну, тому через її вживання в крові збільшується вміст глюкози. Це не є небезпечним для здоров'я і часто навіть не відчувається, але якщо цей процес відбувається безпосередньо перед здачею аналізу крові на цукор, мета якого - визначення оптимального варіанту лікування, залежно від рівня цього показника, його вплив на результат може виявитися істотним.

Гормони

За виділення організмом гормонів відповідає сотня різних чинників, багато з яких на перший погляд видаються нам незначними, однак і надмірні фізичні навантаження за день до аналізу, і вживання кондитерських виробів або газованих напоїв, можуть найбільш непередбачувано вплинути на результати. Те ж саме стосується і кави: кофеїн активізує вироблення низки гормонів, а тому, щоб уникнути спотворення результату аналізу, від нього краще відмовитися за добу до дослідження.

Коли каву все-таки можна

Кава жодним чином не вплине на точність аналізу крові на низку інфекційних захворювань, зокрема, ВІЛ, СНІД, сифіліс та інші ЗПСШ, а також досліджень, що мають на меті визначити групу крові та резус-фактор людини.

Таким чином, від вживання улюбленного напою безпосередньо перед здачею аналізу і за добу до неї краще утриматися, проте одразу після неприємної, а то й болючої процедури потішити себе чашкою-другою ароматної кави буде вельми приємно.

Загрузка..