Можно ли пить вчерашний кофе

Немає нічого смачнішого за свіжозаварену каву, проте не завжди вдається випити всю чашку одразу. Деякі люди навіть заварюють напій з вечора спеціально, щоб випити його в охолодженому вигляді наступного дня, тому давайте розберемося, коли можна пити вчорашню каву і наскільки це безпечно для здоров'я.

Будь-який напій має певний термін придатності - це стосується і свіжозавареної кави, тому, якщо ви хочете залишити чашку з ароматною рідиною на ніч, ви маєте знати кілька нюансів:

  • солодка кава псується набагато швидше, ніж напій без додавання цукру
  • якщо свіжу, щойно зварену каву, остудити й одразу прибрати до холодильника, її можна буде розігріти і через день - смак та запах при цьому сильно не постраждають
  • незалежно від виду, будь-яку каву не варто зберігати довше доби.

Зварений учора напій можна підігріти на плиті або в мікрохвильовці, при цьому вміст кофеїну в порції залишиться колишнім. Кава матиме такі самі підбадьорливі властивості, як і свіжа, однак смак і аромат стануть набагато менш насиченими, таким чином, якщо вам важливі смакові якості напою, пийте його свіжим.

Багато що залежить від температури зберігання кави, наприклад, якщо залишити каву з молоком при кімнатній температурі, висока ймовірність того, що вже через 12 годин вона зіпсується. Точніше, зіпсується молоко, воно набуде неприємного присмаку і може згорнутися. Пити такий напій не тільки неприємно, але й небезпечно - кисле молочне середовище є сприятливим для розмноження та розвитку багатьох хвороботворних організмів.

Холодна кава

Не варто плутати остиглий напій із спочатку холодним. Колд брю (кава холодної заварки), що набирає популярності, готують протягом 12-24 годин, заливаючи мелені зерна холодною водою. Такий напій може зберігатися в холодильнику протягом декількох днів, при цьому корисні властивості, смак та аромат нікуди не зникають, тому можна готувати одразу декілька порцій такого варіанту кави та пити хоч учорашньою, хоч позавчорашньою.

Загрузка..