Можно ли смешивать кофе с энергетиком

Коли чашка кави не може забезпечити необхідний рівень бадьорості, дехто вдається до хитрощів, а саме змішує каву з енергетиком. Але, проводячи такі експерименти над власним організмом, потрібно розуміти, яку суміш ви при цьому отримаєте.

З одного боку, може здатися, що нічого страшного не станеться. Добова безпечна доза кофеїну для дорослого становить 400 мг, а в чашці кави та банці напою-енергетика – 90 + 80 = 170 мг, але є 3 важливі моменти:

  • Таурин посилить ефект від обох стимуляторів одразу.
  • Безпечна доза розрахована на відносно тривалий ефект, розтягнутий у часі. Одномоментна доза різко всмоктується в кров і діє сильніше.
  • Якщо ви вже сильно втомилися та недоспали, а треба бути на ногах, безпечною дозою вважається якраз 200 мг.

Якщо ви тільки нещодавно випили свій еспресо, почекайте, дайте йому подіяти. У середньому, пік концентрації речовини в організмі настає приблизно через 45-60 хвилин, а первинна бадьорість відчувається хвилин через 20.


Якщо сильно валить з ніг, тоді - або дайте каві час, або подрімайте хвилин 20-30, не варто мучити організм. Якщо ж резерви енергії виснажені повністю, напій-енергетик врятує лише на короткий проміжок часу.

Негативний ефект від енергетика з кавою

У разі передозування відчувається різке підвищення тиску, пульс калатає, часто чути шум у вухах, може виникнути запаморочення. В організмі відбувається інтоксикація, тому можуть з'явитися її симптоми, такі як: нудота та рвота. Різко зростає відчуття тривожності, страху і навіть паніки, аж до панічної атаки.

Для підбиття підсумків можна виділити кілька пунктів:

  • Від разового вживання кави з енергетиком наслідки зазвичай не проявляються, або слабо виражені, але при умові, що ви здорові.
  • Можливі непередбачувальні індивідуальні реакції на поєднання компонентів кави та енергетика.
  • Безпечним вважається проміжок часу 4-6 годин між прийомами кави та енергетика, дотримуючись даного інтервалу, ви отримаєте заряд бадьорості та не нашкодите вашому здоров’ю.

Загрузка..