Вреден ли кофе без кофеина

Напій, овіяний найсуперечливішими упередженнями, - кава. Хтось п'є її у великій кількості щодня, хтось обмежує вживання - через проблеми зі здоров’ям, хтось вживає її виключно для бадьорості та енергії, а хтось, сподіваючись схуднути і прискорити метаболізм. На десять доводів на користь кави ви знайдете десять же проти, причому думки можуть різнитися за одним і тим самим пунктом.

Основна претензія до кави - це наявність кофеїну в її складі. Розробка напою без цієї речовини, або декофеїнізованої кави, за ідеєю має зняти всі питання з кавою, але чи так це? - давайте розберемося.

Кава без кофеїну

Кава без кофеїну або декаф - це звичайна кава, яка пройшла додаткову обробку з метою видалення кофеїну, насправді, жодна технологія з видалення кофеїну (на сьогоднішній момент їх три) не дає змоги позбавити каву від цієї речовини на 100%, тому говорити про "каву без кофеїну" в повному сенсі цього слова не можна, але декофеїнізація дає змогу істотно знизити концентрацію кофеїну - до 0,1%, що становить порогову величину в більшості європейських країн. У результаті в порції напою кількість кофеїну знижується зі звичайних 80-100 міліграмів до 3-х, при цьому смакові відмінності порівняно зі звичайною кавою мінімальні, і, найімовірніше, середньостатистичний споживач кави їх навіть не помітить.

Як кава без кофеїну впливає на здоров'я

У декофеїнізованої кави майже такий самий склад, що у звичайної. Відмінність - менша концентрація ароматичних сполук і практично повна відсутність кофеїну: до 3 мг на чашку порівняно зі звичайною зерновою або меленою кавою, де в одній чашці в середньому від 70 до 140 мг речовини.
Натуральні ароматизатори кави присутні в ній у малих кількостях і ніяк не впливають на здоров'я, а різниця в дії декофеїнізованої кави та звичайної, в основному, зводиться до впливу кофеїну.

У помірних дозах - у середньому до 4 чашок на день - кофеїн можна вважати корисним. Він посилює розумову активність, покращує увагу, пом'якшує негативні наслідки нестачі сну та зміни часових поясів.

Вважається, що вживання звичайної кави у помірних дозах зменшує ризик хвороб Паркінсона та Альцгеймера, інфаркту міокарда та низки інших станів.

Регулярне вживання і звичайної і декофеїнізованої кави, корисне для профілактики діабету другого типу. Загалом, зернова кава з кофеїном у розумних кількостях знижує ризик смертності від усіх причин, але як працює цей зв'язок - до кінця не зрозуміло.

Коли не можна пити декаф

Декофеїнізовану каву не можна вживати в разі алергії на кофеїн: до 2-3% сполуки в зернах залишається, однак, така алергічна реакція трапляється вкрай рідко.

Чи можна каву без кофеїну вагітним жінкам і в період грудного вигодовування

Вагітним і жінкам, які годують груддю, можна вживати до 200 мг кофеїну на добу - це в середньому дві чашки звичайної кави. Якщо хочеться випити більше напою, має сенс купити декаф.

Чи можна каву без кофеїну дітям і підліткам

До 6 років будь-які напої з кофеїном заборонені. Дітям, старшим за цей вік, декаф може допомогти дотримуватися норми споживання кофеїну, яка менша, ніж у дорослих. Так, у 6-12 років при середній вазі 30 кг людина може засвоїти всього 75 мг, а підлітки 13-17 років із середньою вагою 55 кг - 137,5 мг кофеїну на день.

Загрузка..