Чем отличаются культивар, разновидность и сорт чая

До середини 19 століття в Європі вважали, що зелений та чорний чаї виготовляють із різних рослин, але виявляється, сировину для цих напоїв збирають із кущів одного виду, а їхній колір та смак залежить від сукупності методів обробки. Ключову роль тут відіграє ферментація - окислення соку чайного листя, зазвичай, чим вона сильніша, тим темніший напій https://papakava.ua/ua/products/grain-coffee.

У чайній культурі розрізняють кілька визначень: різновид, культивар та сорт. Чай - це вічнозелене дерево роду камелія. Існує близько 200 його видів, але для виробництва напою використовують лише один - камелію китайську (Camellia Sinensis). Він поділяється на 3 основні різновиди:

  • китайська (sinensis)
  • ассамська (assamica)
  • камбоджійська (cambodiensis).

Культиваром називають різновид чаю, який отримують шляхом схрещування або природної мутації. У результаті така рослина набуває особливих властивостей - наприклад, має насичений аромат, краще адаптується до навколишнього середовища та чинить опір хворобам - ці характеристики не завжди передаються через насіння, тому культивар розмножують за допомогою живцювання - так виходить зберегти генетичну спадщину результату схрещування.

Сорт чаю https://papakava.ua/ua/products/tea - це результат впливу методів обробки, а одна з її важливих стадій - окислення або ферментація, тому від неї залежить колір та смак напою. Окислення відбувається завдяки оксидазі - ензиму, який вступає в реакцію під час розпаду клітин чайного листа, а при взаємодії з киснем ця речовина спричиняє окислення чаю. На процес становлення сорту впливають умови ферментації: вологість, температура та тривалість процедури.

Загрузка..