Кофе без кофеина. Cпособы получения

Кава без кофеїну вважається ненатуральним продуктом, оскільки кофеїн утворюється в зернах природним способом, але, як не дивно, 10% кавоманів віддають перевагу саме каві без кофеїну, адже вона зберігає кавовий смак, але, водночас, не чинить стимулюючий ефект. Найцікавіше, якими методами досягається отримання такого напою.

Прямий метод

Кавові зерна обробляють парою близько півгодини, щоб усі пори розкрилися. Потім поміщають у розчинник, зазвичай етилацетат або метиленхлорид, на 10–12 годин. Кофеїн переходить у розчинник, зерна дістають і обробляють парою, щоб видалити залишки хімічних речовин. Мінімальна кількість розчинника може залишитися в зернах.

Непрямий метод

Зерна поміщають в киплячу воду, вимочують кілька годин, щоб випустити кофеїн. Потім промивають їх під парою, а воду, в яку перейшов кофеїн разом з ароматичними оліями, обробляють метиленхлоридом, щоб видалити суспензію. Сам розчинник пізніше видаляється випарюванням. Потім зерна поміщають у воду з рештою олій, для того щоб вони ввібрали олії та ароматичні компоненти.

Швейцарський метод

У цьому варіанті не використовуються хімічні розчинники. Зерна замочують в гарячій воді, з метою вивести кофеїн, потім воду пропускають через вугільний фільтр з порами, які пропускають молекули ароматів і олій, але затримують кофеїнові частинки. У результаті отримують зерна без олій і без кофеїну, а також воду без кофеїну, але з оліями. Цю ж воду використовують для обробки нової партії кави, але оскільки вона вже насичена оліями, аромати свіжої партії не можуть розчинитися; до води переходить тільки кофеїн. Так отримують каву без кофеїнового компонента, але з природним збереженням аромату і смаку.

Метод CO2

Зерна розпарюють, потім поміщають у ємність з вуглекислим газом. У ємності підвищують тиск до критичного, коли вуглекислий газ розріджується і починає вивільняти кофеїн, діючи як вибірковий розчинник. Потім рідку суміш перекачують в інший контейнер, де тиск знижено, і CO2 знову стає газом, а екстрагований алкалоїд видаляється.

Загрузка..