Кофейная комбуча в домашних условиях

Кавова комбуча останніми роками стала справжнім хітом у гастрономічному світі - ця освіжаюча варіація в літній сезон завойовує дедалі більше й більше фанатів. Завести чайний гриб вдома досить просто - найзручніший спосіб: придбати готовий, після чого просто помістити гриб у живильний розчин на основі чаю, почекати від двох тижнів до місяця, поки він зробить новий шар та перевести його на каву.

Рецепт приготування:

  • Приготуйте каву, розбавлену водою у співвідношенні приблизно 1:8, наприклад, можна взяти 100 гр. еспресо та 800 гр. води.
  • Додайте 100 грам цукру та розмішайте - цукор розпадається під час ферментації, тому відчуватися не буде.
  • Покладіть гриб до посудини, де готуватиметься кавова комбуча, і залийте його готовою заваркою кімнатної температури. Закрийте шийку марлею та зафіксуйте її - завдяки марлі культура зможе дихати. Ферментація напою займе близько 2 тижнів - можна періодично знімати пробу, щоб зупинити процес, коли комбуча стане смачнішою.
  • Зверніть увагу, що в кавовому субстраті гриб ростиме повільніше, ніж у чайному, і може вкритися маленькими лунками та покритися коричневим кольором - це нормальне явище під час зміни живильного середовища з чайного на кавове, але якщо з'явиться цвіль, комбучу доведеться утилізувати.
  • Для приготування наступної порції, зцідіть готовий напій прямо через марлю на шийці і залийте гриб новою заваркою. Відфільтровану комбучу можна пити одразу або почекати, поки пройде друга ферментація. Для цього її потрібно закрити герметичною кришкою в посудині та на добу-дві залишити при кімнатній температурі.

Загрузка..