Кто такие титестеры

У кавовій індустрії є Q-грейдери - це сертифіковані фахівці, які комплексно оцінюють якість кави й об'єктивно визначають, скільки балів отримає кожен її атрибут, а в чайній індустрії працюють тітестери. Тітестером називають професійного дегустатора чаю. Дегустація чаю - складний процес, який вимагає концентрації та великого обсягу знань про продукт, тому тітестер проводить детальний аналіз сухого листя та чайного настою, а за смаком, кольором та запахом виявляє недоліки та переваги конкретного виду чаю.

Такий фахівець може займатися різними блоками роботи з продуктом:

  • пробувати та оцінювати сировину на відповідність якості на чаєфасувальній фабриці
  • відповідати за рецептуру купажування та створення чайних сумішей з добавками, наприклад: травами, шматочками фруктів та ароматизаторами
  • закуповувати чай для певної компанії та стежити, щоб продукт відповідав її стандартам та вимогам
  • працювати на чайних аукціонах: оцінювати представлений виробниками чай. На основі цієї оцінки може формуватися вартість лота на торгах.

У Китаї фахівців чайної галузі готують у вишах, наприклад: в аграрних університетах провінцій Фуцзянь, Аньхой та Хунань, але також у багатьох містах відкрито курси тітестерів та майстрів чайної церемонії.

Тітестер та чайний майстер - у чому відмінність

Чайні майстри готують напій для відвідувачів чайного клубу, ресторану або кафе - вони володіють великою кількістю знань про чай, як і тітестери. Чайні майстри вміють готувати чай у різних стилях і традиціях та можуть розповісти про нюанси смаку та походження чаю. Тітестер же не готує напої - він працює безпосередньо із сировиною та здійснює комунікацію між замовником та виробником. Тож, якщо ви хочете насолодитися смачним і якісним чаем чи кавою, купить зернову каву та чай у професіоналів.

Загрузка..