Что такое пуэр

У Китаї пуер називають чаєм від 100 хвороб, який, на думку місцевих лікарів, сприятливо впливає на всі системи організму людини, його вважають чаєм краси, стрункості та вічної молодості, він зміцнює імунітет, дає сили і допомагає налагодити роботу шлунково-кишкового тракту.

Гірська місцевість, де ростуть пуерні дерева, знаменита своїм незвичайним і різноманітним мікрокліматом, відомим щільними ранковими туманами, як у тропіках, і водночас морозними піками на вершинах, але загалом, тут ніби панує вічна весна - з прохолодним літом і м'якою зимою, що впливає на якість чаю. Майже для всієї території провінції характерний червоний теракотовий ґрунт, який багатий на мінерали і мікроелементи, що наповнюють чайне листя великим спектром корисних властивостей.

Технологія виробництва

Головна унікальність пуеру в тому, що за тривалої витримки чай не псується, а, навпаки, стає тільки кращим та смачнішим. Секрет в особливому способі виготовлення, який вже століттями передається з покоління в покоління.

Пуер поділяють на 2 основні різновиди: Шен і Шу. Для виготовлення і того й іншого використовують однакову сировину, відрізняється лише обробка. Шен пуер називають світлим - листя залишається зеленого кольору, а Шу – темним - темно-коричневе листя.

Шен часто також називають "сирим", оскільки його ферментація проходить через "природне старіння". Свіжий лист зав'ялюють, сушать, пресують і прибирають у спеціальне місце дозрівати. Смак його, як правило, з кислинкою, нотками меду і сухофруктів, яскравий з довгим шлейфом післясмаку. З кожним роком смак розкривається дедалі яскравіше, стає вишуканішим і м'якішим, без гіркуватої нотки.

Шу – отримують за допомогою прискореної ферментації. Суть прискореної ферментації у вологому скиртуванні зав'яленого листя: тобто сировину піддають дії високої температури і вологості під впливом бактерії роду Аспергілл. Процес виготовлення якісного Шу пуеру триває приблизно рік. Чай вирізняється земляним ароматом і шоколадно-горіховим смаком з нотками чорносливу.

Загрузка..