Какая польза и вред от употребления кофе для женского здоровья

Чого тільки не почуєш від недоброзичливців кави, наприклад, про поганий вплив на травний тракт або підвищений тиск. Краще давайте звернемося до наукових досліджень:

  • Серцеві захворювання. У 2010 році вчені зі США обстежили 84 тис. жінок віком старше 25 років. Вони випивали по 2 чашки напою, що бадьорить, на день. Виявилося, кава знижувала ризик розвитку хвороб серця на 25%.
  • Надмірна вага. Зовсім ні, кава якраз допомагає зберегти звичну вагу. Кофеїн не тільки стимулює нервову систему, а й підстьобує обмін речовин. Щоправда, не варто пов'язувати нормалізацію метаболізму зі схудненням - будемо чесні, зайві кілограми кава не спалює.
  • Гіпертонія (підвищений тиск). У 2005-му Американська медична асоціація намагалася виявити зв'язок між гіпертонією і споживанням кофеїну. До тестування долучилися 33 тис. жінок. У підсумку... зв'язку між кофеїном і гіпертонією не виявили. При цьому дослідники звертали увагу і на вік, і на фізичну діяльність, і на спадковість, і навіть на захоплення цигарками та алкоголем.
  • Депресія. Тримайте інформацію з журналу «Archives of Internal Medicine» за 2011 р.: жінки, які поглинали 2-3 чашки напою на добу, виявилися на 15% менш схильними до депресії. Кава бадьорить і піднімає почуття задоволеності життям. Серед тих, хто пив 4 чашки і більше, відсоток підвищувався до 20. Вони ж менше за інших страждали від діабету, тиску й ожиріння.
  • Діабет. Теж ні. Шанувальниці кави не мають схильності до розвитку хвороби.
  • Рак молочної залози. Регулярне кавування зменшує ймовірність захворювання на 20%.
  • Інші форми раку. «New England Journal of Medicine» у травні 2012 р. поділився викладками Національного ракового інституту, який 13 років спостерігав за більш ніж 0,4 млн осіб. З'ясувалося, що у любительок кави ризик передчасної смерті знижено на 16%.
  • Камені в жовчному міхурі. І знову ні, якщо вірити фахівцям Гарварда (2002 р.). Жінки, які п'ють мінімум 4 чашки на день, на 25% рідше страждають від жовчнокам'яної хвороби.

У вживанні кави є 2 важливих момента. Перший - у надмірних дозах вона небезпечна. Другий - вершки і цукор зводять позитивні властивості нанівець, а тим часом 35% кави п'ють зі всілякими добавками. Мабуть, звідси і йдуть твердження про уявну шкоду кави для здоров'я.

Загрузка..