С какого возраста можно начинать пить кофе

Здавалося б, кава як і чай – дуже звичний та повсякденний напій, без якого багато дорослих просто не уявляють свого життя, але, якщо смак чаю нам добре знайомий ще з дитинства, то кава завжди була для нас напоєм дорослих. Давайте разом, враховуючи рекомендації лікарів, спробуємо зрозуміти, чи можна дітям вживати каву, і якщо так, то з якого віку.

Найменшим (малюкам до 5 років) категорично не можна вживати каву. Питний раціон в такому віці має складатися з молока, вітамінізованих морсів та трав'яного чаю. Якщо в дитини немає алергії, можна запропонувати їй кориснішу й безпечнішу для організму альтернативу - гаряче какао.

Дітям віком від 7 років уже можна іноді давати пити каву, але краще обмежитися одним разом на місяць. В інший час заварюйте чаї або ж корисний для дитини, що підростає, цикорій.

Починаючи з 13 років кількість чашок споживаної кави підлітком можна збільшити до 2-3 на місяць. У цей період навантаження на дитину досить велике, тому надмірна дія кофеїну на нервову систему зовсім не піде на користь. Бажано в цей віковий період дитині вживати м'ятний чай, напої на основі лікарських трав. Також буде корисний слабкий чай з лимоном і цукром. А в період шкільних буднів і зимової пори року рекомендується додати в питний раціон підлітка настій шипшини, адже він багатий на вітамін С, тому принесе велику користь імунній системі організму.

Отже, нерідко дітям забороняють пити каву саме через вміст кофеїну в ній, проте кава та кофеїн можуть бути дозволені дітям у помірних кількостях та в залежності від віку, але дорослим слід пам'ятати, що кава не єдине джерело кофеїну, тому потрібно обмежити не лише вживання цього напою, а й інших продуктів, що містять кофеїн – а саме енергетиків та коли.

Загрузка..