Живопись и кофе – неразлучны на протяжении столетий

Філіжанка капучіно чи еспресо не тільки підіймає настрій, а також задає ритм на весь день. Більшість з наших читачів не можуть дочекатися вільної хвилини, щоб насолодитися тонізуючим напоєм. Сьогодні проведемо паралель між кавою та мистецтвом.

Зв'язок живопису з кавою в XVII - XVIII сторіччі

Якщо ви вже ознайомленні з живописом цього періоду, то ви точно повинні були бачити картину «Натюрморт з лимонами, апельсинами та трояндою» - Ф. Сурбарана. Митець демонструє декілька предметів, які ніби зупинились в просторі.

Картина настільки передає реальні деталі, що кожен із глядачів може відчути аромат апельсину та смачного американо.

Кава в живописі XIX

Раніше кава була атрибутом достатку, але в XIX сторіччі все змінилось. Напій став доступним майже кожному, що значно підвищило його використання в творчості. Сезанн зобразив дівчину, котра відпочивала біля столика з кавовим набором. Витвір мистецтва отримав назву – «Портрет жінки з кавником».

Ця картина дійсно наповнює простір біля себе дивовижною енергетикою. Прості форми предметів з високою точністю передають атмосферу, котра присутня під час споживання кави.

Також згадується відома картина "Сніданок в майстерні", на якій Е. Мане зобразив служницю зі срібним кавником в руках та білу філіжанку кави, що стоїть на столі серед бокалів вина.

XX сторіччя принесло нові віяння в творчість

Найкращим прикладом цього є картина Х. Гриса, одного із найяскравіших представників стилю “кубізм” XX сторіччя.

Під час написання полотна «Сніданок», художник використав унікальну техніку змішування гуаші, кольорової крейди та масла, та навіть сильна неоднозначність предметів не заважають нам розгледіти ранкову газету в оточенні цукорниці та філіжанок кави.

Висновок:

Говорячи про роль кави в мистецтві, тяжко не помітити, який великий вклад внесла кава в цей напрямок. Вона в повній мірі демонструє не тільки життя аристократії в той період, а й передає настрій суспільства. Невдовзі ми зможемо оцінити вплив кави з точки зору пост-модерну, але треба трішки зачекати.

Загрузка..