Африканський чай

У багатьох прихильників чаю улюблений напій асоціюється з Індією або Китаєм, хоча насправді значна частка чаю на ринок потрапляє з Африки, а особливо це стосується чорних сортів.  Країнами-експортерами з Африканського континенту є: Уганда, Танзанія, Малаві, Юар, Руанда, Зімбабве, Мозамбік і, звісно, Кенія. Кенійський чай посідає почесне третє місце у світовому обсязі виробництва чаю після Китаю та Індії.

Чай, вирощений у Кенії та Танзанії, вважається одним з найбільш екологічно чистих у світі - особливості клімату, які відмінно підійшли для рослини, абсолютно не подобаються комахам-шкідникам, тому обприскувати кущі пестицидами немає потреби. Кущі камелії ростуть на висоті понад 1500 метрів над рівнем моря, а у зоні, де розташовані плантації, немає промислових підприємств, тому ґрунт чистий та родючий.

Висока вологість та теплий екваторіальний клімат дають змогу збирати врожай цілий рік, однак, найкращими для збору вважаються періоди березень-червень та жовтень-грудень.

Країни-виробники

Серед африканських країн, які вирощують чай, можна відзначити Малаві - ця країна вивела свій сорт камелії, що стійко переносить нестачу вологи, а сам малавійський напій вирізняється високою міцністю і дуже глибоким смаком.

Мозамбік також займається виробництвом чаю - країна працює над впровадженням нових технологій і будує нові чайні фабрики, однак, поки у них виходить продукт невисокого гатунку, а поставляється він здебільшого в Нідерланди.

Чай, що випускається Танзанією, найбільш близький до кенійського, але цінується ще вище - тут виходить екологічно чистий напій найвищого гатунку. Збільшити обсяги експорту не дає змоги брак робочої сили та обмежені можливості виробництва.

Активно нарощує виробництво чаю – Уганда, звідси родом чайні напої з різними лікувальними властивостями, але проблема та сама, що й у Танзанії - брак робочих рук, тому готову сировину часто просто нікому збирати.

Завантаження..