Біла кава. Походження та приготування

Впевнені, коли ви чуєте слово “кава”, то зазвичай думаєте про "чорну каву". Проте існує й біла кава. Що це за напій і як його готувати, ми сьогодні й розповімо.

Історія походження

Білу каву традиційно пов'язують із Малайзією. Рецепт з'явився в XIX столітті в місті Іпох.

Китайці, які працювали в Іпоху на олов'яних копальнях, пили дешеву каву грубої обробки. Щоб пом'якшити напій, вони здогадалися злегка обсмажувати зерна на маргарині з пальмової олії і додавати під час подачі молоко (просте або згущене).

"Біла кава" - буквальний переклад ієрогліфів, якими китайці записували назву напою. При цьому колір у назві відноситься не до зерен, а до молока/вершків. У саму Малайзію зерна імпортують. Ніяких власних плантацій "білої кави" тут, звісно, немає.

І все ж напій став чимось на кшталт національного символу країни, а деякі туристичні керівництва називають Іпох однією з трьох світових кавових столиць - поряд із містами Чіангмай (Таїланд) і Токіо (Японія).

Рецепт приготування:

  • рекомендується купити суміш з арабіки, робусти та ліберіки (ліберіка - ароматний вид кави з низьким вмістом кофеїну, через що й потрапляє винятково в суміші)
  • автентично, якщо зерна дійсно обсмажені (злегка) на маргарині з пальмової олії;
  • перемололи - засипали в турку/автоматичну кавомашину
  • далі налийте готовий напій у чашку і додайте вершки або згущене молоко з розрахунку 1 ст. ложка на 150 мл кави.

Завантаження..