Чай Дарджилінг

Дарджилінг - місто в гірській місцевості на півночі Індії, розташоване в Гімалаях - саме воно дало назву чаю, який там вирощують з кінця XIX століття. Чайні плантації площею приблизно 17500 Га розташовуються в долині на висоті 1800-2000 метрів над рівнем моря. Високогірна місцевість, м'який клімат, свіже повітря, родючий ґрунт та часті дощі створюють ідеальні умови для вирощування чаю, наповнюючи кожен його лист корисними властивостями.

Раніше сорт чаю Дарджилінг ріс тільки в Китаї, але в 1835 році англійці вивезли насіння чайних кущів та заснували індійські плантації. На щастя, насіння прижилося в кліматі передгір'я Гімалаїв і вже в 1847 році чай офіційно потрапив у масовий продаж.

Збір чаю Дарджилінг

Виділяють чотири періоди збору чаю Дарджилінг:

  • перший - весняний збір (з березня по квітень): збір починається одразу після закінчення зимового періоду, коли закінчуються дощі. Настій напою має світлий відтінок, аромат вирізняється свіжістю, а смак легкий і м'який.
  • другий - ранній літній збір (з травня по червень): це класичний Дарджилінг, настій уже темно-бурштиновий, а сам чай більш в'язкий. У ньому з'являються нотки фруктів та присмак винограду.
  • третій збір - літній збір (з липня по вересень): унікальність цього збору в тому, що він відбувається в період сезону дощів - він менш цінний, ніж перший і другий збір, хоча колір чаю більш глибокий і темний, смак його вже не такий вишуканий.
  • четвертий - осінній збір (з жовтня по листопад): після того, як закінчуються дощі, збирається найостанніший урожай чаю Дарджилінг - цей збір найдешевший, смак уже не такий насичений, а колір настою - мідний.

Виробництво чаю Дарджилінг

Для виробництва чаю співробітники плантацій збирають тільки флеші - це верхня частина молодих пагонів з двома листочками і брунькою, а щоб створити всього 1 кілограм чаю Дарджилінг, необхідно зібрати 20-22 тисячі флешів.

Наступний етап - зав'ялювання - чай попередньо підсушують протягом 14-16 годин, для цього сировину складають у спеціальні ємності, через які йдуть гарячі та холодні потоки повітря. Чайний лист частково втрачає вологу і стає більш м'яким, потім чай скручують за допомогою ролерів - це необхідно, щоб чайне листя виділило сік.

Далі підсушений та скручений чай піддають ферментації, яка триває 2-4 години - для цього сировину переносять у темне і прохолодне приміщення і тонким шаром розкладають на листах. Сік, що виділився в процесі скручування, окислюється на повітрі, і у цей момент чай змінює свої смакові якості та колір.

Остання стадія - сушка листа: протягом півгодини чай перебуває в сушильних машинах, після чого він готовий до сортування та фасування.

Завантаження..