Індустрія кави в Болівії

Каву в Болівію завезли наприкінці 18 - початку 19 століття, а вперше вона з'явилася в регіоні Лос Юнгас - родючому тропічному районі, що розташований на висотах уздовж східних схилів Анд. Обсяги виробництва тоді були зовсім невеликі, і вся зернова кава, що залишалася після експорту, призначалася виключно для еліти країни і хоча офіційно рабства в Болівії не було, багатьох місцевих жителів експлуатували на кавових фермах.

Так тривало до 1952–1953 років, коли в країні відбулася аграрна реформа, влада забрала землі в багатих поміщиків та віддала їх місцевим робітникам - це дозволило корінним народам отримати право власності на сільськогосподарські ділянки. Поняття "La tierra es de quien la trabaja" - "Земля належить тим, хто її обробляє" - стало принципом нової держави та залишається чинним сьогодні.

Через деякий час місцеві виробники стали об'єднуватися, створювати кооперативи та інші організації - так в 1976 року з'явилася Національна асоціація виробників кави, а 1991-го - Федерація експортерів кави Болівії.

Теруар, регіони вирощування та різновиди

Місцевий терруар - один із найунікальніших у світі - зернова кава росте, в основному, на висоті від 1500 до 2500 метрів, при цьому ферми розташовані на крутих схилах, а велика віддаленість від екватора створює більший кут нахилу сонця від чого дерева отримують менше сонячного світла.

Невелика кількість світла разом із великими перепадами денних та нічних температур призводять до того, що ягоди дозрівають повільно і накопичують багато складних цукрів та кислот - від цього смак кави виходить більш комплексним.

Збір ягід триває з червня по жовтень, що відрізняється від більшості основних регіонів-виробників - це дає Болівії деяку перевагу, оскільки багато виробництв планують закупівлі так, щоб надходження свіжої кави були протягом року.

Близько 95 % усієї болівійської кави вирощують у регіоні Лос Юнгас, департамент Ла-Пас, а основний виробничий центр розташований у провінції Каранаві.  Основні різновиди кави: тіпіка, катурра та катуаї. Тіпіка - ефіопський різновид, а Болівія - єдина країна, де вона так поширена.

Завантаження..