Кава доппіо - подвійна порція еспресо

Для тих, кому традиційна порція еспресо здається аж надто мініатюрною, в Італії вигадали чудовий варіант - каву доппіо. У перекладі з італійської означає "подвоєний", тому напій часто називають подвійним еспресо.

Основа рецепта доппіо - подвоєння пропорцій. Для того, щоб приготувати подвійний еспресо, як би очевидно це не звучало, потрібно подвоїти всі ті інгредієнти, що використовуються для приготування звичайного еспресо. Залишається тільки помістити в кавоварку інгредієнти і зварити каву в звичайному режимі еспресо. На виході вийде порція вдвічі більша, ніж зазвичай, зі збереженням співвідношення кави і води.

Як подавати подвійний еспресо

Найкращим посудом для кави доппіо стануть невеликі чашки з товстого фарфору або кераміки. Якщо маєте чашки демітассе, то обирайте ті, які мають об'єм у 100-120 мл. Перед використанням, посуд слід прогріти. Зробити це можна, поставивши його в мікрохвильовку на 15-20 секунд. Також відмінно зігріє посуд гаряче ополіскування, після якого надлишки рідини витирають паперовим рушником або серветкою.

Подають каву доппіо одразу після приготування, адже через невеликий об'єм напій швидко охолоджується. П'ють каву доппіо гарячою, зрідка додають цукор, але гурмани радять вживати подвійний еспресо не підсолодженим, щоб відчути весь букет смаку з характерними горіховими та житніми нотами. Також, пом'якшити смак і міцність подвійного еспресо допоможуть десерти на сирній або вершковій основі, креми або пудинги. З напоєм добре поєднуються сир і гіркий шоколад.

Завантаження..