Кава з острова Суматра

Суматра - це великий та чарівний острів у північно-східній частині Індійського океану. Назва острова прийшла з давніх часів і означає: "Земля, що знаходиться за водою". Клімат на Суматрі екваторіальний, вологий і спекотний, що створює чудові умови для вирощування якісної кави.

На острові мешкає трохи більше 50 млн. жителів, більша частина населення працює в сільському господарстві, зокрема й на кавових плантаціях, які розташовані в різних регіонах острова. Збір кави завжди проводиться виключно вручну, а під час вирощування кави не застосовують добрива та інші хімічні речовини, тому вся кава Суматри належить до органічної кави.

Сорти кави острова Суматра

Манделінг - сорт арабіки, котру вирощують на заході острова на висоті майже 1500 метрів над рівнем моря. Кава Манделінг визнана одним із найкращих сортів кави з Суматри. Ягоди збирають вручну та обробляють вологим способом. Необсмажені зерна мають дуже незвичайний синювато-зеленуватий колір через низький вміст заліза в ґрунті. Смак кави Суматра Манделінг дуже незвичайний та в міру терпкий, повний, густий, без зайвої кислотності, з фруктовими, димними, тропічними, горіховими, винними відтінками і гіркуватістю. Подібний букет виходить завдяки спеціальній обробці зерен кави та їх подальшій 3-5-річній витримці.

Лінтонг - кава вирощується на півночі острова, де ще за часів голландської Ост-Індійської компанії культивували каву арабіку. Плантації розташовані на південний захід від озера Тоба, в оточенні лісів папороті. Зерна кави Лінтонг обробляються традиційно напівсухим способом, унаслідок чого кава набуває глибокого, чудово збалансованого, шляхетного смаку й аромату з нотками диму.

Гайо Маунтайн - кава росте в околицях і на схилах гори Гайо, поруч з озером Тавар. Кава з цих зерен виходить насичена, м'яка, з відтінками трав і особливою гостротою в смаку.

Копі Лувак - найвідоміша і найдорожча кава Суматри. Технологія виробництва проста - мусанги поїдають стиглі кавові ягоди, м'якоть перетравлюється, а зерна виводяться назовні, промиваються та сушаться. У каві Копі Лувак переважає важкий аромат, а в смаку карамель і шоколад.

Крім арабіки на Суматрі вирощують і робусту. Острівна робуста має приємний злегка терпкий смак і часто використовується в кавових сумішах.

Завантаження..