Обробка робусти в наш час та поліпшення її якості

Якість кави на 60 % залежить від обробки та обсмажування, але зараз фермери практично не приділяють уваги збиранню та обробці, коли справа стосується робусти. Її врожай збирають здебільшого методом "стриппінг" - з дерева знімають одразу всі ягоди, навіть нестиглі - це сильно спрощує, але погіршує смак кави https://papakava.ua/ua/products/grain-coffee. Обробляють її переважно натуральним способом - сушать ягоди просто на землі, тому в смаку з'являються незрілі та деревні ноти.

Щоб підвищити якість робусти, недостатньо просто використовувати відомі методи обробки - адже їх створювали для арабіки, а в робусти інший генетичний склад і більш жорстка клітинна структура зерен, тому й обробляти її потрібно специфічно.

Експерти наголошують на кількох важливих факторах під час збирання та обробки робусти:

  • Ручний збір: при ньому збирають тільки стиглі ягоди - це призводить до більш високої якості “чашки” (смакового профілю). 
  • Ретельне сортування: з його допомогою вдасться позбутися ягід із дефектами - наприклад, уражених грибком або цвіллю, чи пошкоджених комахами. Зерна з таких плодів є дефектами і негативно позначаються на смаку напою.
  • Методи обробки https://papakava.ua/ua/blog/sposoby_obrobky_kavy: варто підібрати ті, що допоможуть збалансувати гіркоту, терпку солодкість та кислотність робусти, а щоб розкрити її потенціал, необхідно, як мінімум, сушити її на патіо або африканських ліжках, тоді ягоди сохнутимуть рівномірно, а цукри із м'якоті та клейковини залишаться на поверхні зерен - в результаті кава набуде щільнішого тіла та високої солодкості, а, як максимум - експериментувати з митою обробкою та адаптувати методи під особливості виду.

Завантаження..