Смакові особливості сорту кави еуженіоідіс

Еуженіоідіс багато в чому відрізняється від популярної арабіки - цей вид має виражену солодкість та низьку кислотність, а також у ньому в 7 разів менше кофеїну, ніж в арабіці - всього 0,2 %, тому рівень гіркоти в ньому теж невеликий. Завдяки цим природним властивостям баланс смаку еуженіоідіса зміщується в бік його природної солодкості.

В основному цей вид обробляють натуральним методом, що допомагає розкрити його смаковий потенціал. Кавові зерна сушать у ягоді, а м'якоть видаляють уже після закінчення обробки. У процесі сушіння метаболізм кавових ягід сповільнюється аж до зупинки, завдяки чому цукрів у каві натуральної обробки залишається більше. Ще в таких зернах утворюються складні ефіри, які підвищують рівень солодкості, що знижують кислотність.

Чому еуженіоідіс такий рідкісний

Еуженіоідіс - рідкісний вид, його не знайти в інтернет-магазинах та кав'ярнях. Річ у тім, що більшість фермерів не наважуються вирощувати його, і ось чому:

  • Еуженіоідіс потребує більше догляду, так як у цього виду перехресне запилення: для врожаю потрібно 2 дерева, тоді як дерева арабіки самозапильні - це означає, що потрібно висаджувати більші площі.
  • Еуженіоідіс відносно непродуктивний. Його ягоди в 1,5-2 рази менші за арабіку - отже, кожна ягода важить менше. З однієї рослини збирають всього 1,5 кілограма плодів, для порівняння - одне дерево арабіки в середньому дає 2-5 кілограмів ягід.
  • Еуженіоідіс нестійкий до погодних змін, хвороб та шкідників. У цьому плані його перевершує арабіка, в геномі якої більше природних мутацій, що роблять її більш врожайною та невибагливою.

З цих причин еуженіоідіса у світі мало, і коштує він дорожче за арабіку. На продаж його вирощує єдина компанія - Finca Inmaculada з колумбійського департаменту Вальє-дель-Каука в Андах. Отримати врожай з цієї ферми вдається лише кільком обсмажувальникам, наприклад, Onyx Coffee Lab та Gardelli Coffee.

Завантаження..