У чому різниця між лате та капучино

Капучино та лате – найпопулярніші кавові напої. В обох напоях міститься однакова кількість еспресо. Як для капучино, так і для лате використовується молоко в процесі приготування - це їхня головна поєднувальна риса, а ось відмінність між ними полягає в тому, що для лате використовують більшу кількість, спіненого парою, молока, ніж для капучино.

Головна відмінність у способі приготування 

Латте готують із кави та гарячого спіненого парою молока. Каву можна замінити іншим базовим напоєм - чаєм, мате або маття. Італійці часто готують цей напій до сніданку. Каву варять за допомогою гейзерної кавоварки і наливають у чашку з гарячим молоком. В італійському лате відсутня молочна пінка. За межами Італії лате зазвичай готують таким чином: 1/3 еспресо, 2/3 спіненого парою молока. На поверхні напою має бути присутня молочна пінка завтовшки 5 мм. Ще одну версію лате готують із міцної кави або кави темного (італійського) обсмажування і доведеного до кипіння молока в пропорції 1:1. Цей рецепт нагадує капучино, але для чашки капучино характерний шар молочної пінки товщиною 2 см.

Капучино ж готують з еспресо, гарячого молока і збитої парою молочної пінки. Дуже важливою є правильна консистенція і температура молока. Молоко обробляють парою, що насичує його крихітними бульбашками повітря. У такий спосіб створюється так звана "мікро-пінка", яка надає молоку приємну текстуру та солодкий смак. Гаряче спінене молоко вливають в еспресо, що призводить до утворення 2-сантиметрового шару молочної пінки. У капучино є варіанти приготування з використанням більшої кількості молока: cappuccino chiaro (білий капучино) і cappuccino scuro (сухий капучино), а ось варіант cappuccino freddo (дуже холодний капучино) являє собою літню версію цього кавового напою з невеликим шаром холодного спіненого молока зверху.

Завантаження..