Вплив кольору горнятка на смак кави

Замовивши горнятко свіжозвареної кави в кав'ярні, або готуючи улюблений напій мільйонів вдома, не варто одразу поспішати додавати цукор. Багато людей абсолютно марно щоразу підсолоджують свої напої.

Хоч кава і вважається швидким напоєм, проте однозначно вона не любить поспіху. Для початку необхідно відчути духмяний аромат кавових зерен, і отримавши естетичну насолоду від напою, звернути свою увагу на цікаву деталь. А саме - на  колір горнятка.

Здавна відомо, що колір впливає на емоційний стан людини. Наприклад, блакитний заспокоює, червоний додає бадьорості, жовтий викликає апетит.

Науковці неодноразово проводили експерименти та дослідження, щоб з'ясувати, як колір посуду впливає на смакові рецептори людини при вживанні їжі та напоїв. В одному із досліджень, результат опитаних респондентів показав, що червоний полуничний мус на білій тарілці смакує набагато краще, ніж на чорній.

Вченим з федерального Університету Австралії та Університету Оксфорд провевши низку досліджень, в ході експерименту вдалося виявити, що:

  • Кава в білих горнятках, за рахунок сильного контрасту, візуально сприймається насиченішою, більш коричневою, тим самим збільшуючи її гіркоту на підсвідомому рівні. Ідеальне кольорове співвідношення для подачі espresso або ж americano.
  • В той час як, горнятка синього кольору та прозорі зі скла, знижують гіркоту кави, роблячи її більш солодкою та м'якою, тим самим позбавляючи нас необхідності додавати цукор.

При виборі горняток, для ароматних кавових напоїв, ресторатори кав'ярень сміливо використовують вплив кольору, спираючись на знання науковців, тим самим досягаючи вишуканої подачі кави та різноманітних смакових ефектів для відвідувачів.

Отже відчувши присмак гіркоти, шанувальникам кави іноді варто лише змінити колір горнятка, надавши тим самим напою нового, більш солодкого або ж насиченого смаку. 

Оренда кавового обладнання

Також, не малу роль відіграє спосіб приготування кави. Безсумнівно, багато хто замислюється про покупку експрес-машини, але якісні професійні кавомашини коштують дорого. А купувати дешеву немає сенсу. Такі швидко виходять з ладу, мало хто візьметься їх лагодити, та й рідних деталей не знайти. чудовий варіант придбати кавомашину в оренду.

Хотілося б відзначити ряд переваг оренди пристрою: немає ніякої орендної плати кавомашини при покупці певного обсягу кави. Тобто Ви платите тільки за каву, що купується. Ви можете насолоджуватися виключно натуральною зерновою кавою від відомих виробників, і доставка буде точно в термін. Ви можете позбутися будь-якого «головного болю» з цього приводу. Можна взяти кавомашину в короткострокову оренду, наприклад на виставковий період. А коли Ви вирішите, що це якраз те, що треба, зможете придбати експрес-машину в постійне користування.


Завантаження..