Стоит ли покупать кофе в супермаркетах?

Для початку, варто зрозуміти важливу річ - свіжообсмажена кава, тобто кава, з моменту обсмажування якої минуло не більше 4 тижнів, і звичайна кава з магазину: чи то кава в зернах, чи то розчинна - це абсолютно різні продукти.

Багато кавоманів погодяться, що раз спробувавши свіжозмелену каву, вже неможливо пити залежаний продукт із супермаркету, а тим більше розчинну каву.

Якісний продукт, а тим більше продукт харчування, потрібно купувати в тому місці, де на даному продукті спеціалізуються, тому каву краще купувати в кав'ярні, у спеціалізованому кавовому магазині, або спробувати знайти обсмажувальників.

Ви можете взяти пачку кави з полиці супермаркету і побачити, що вона запакована кілька років тому. Коли саме вона була обсмажена - і зовсім незрозуміло: адже пишеться дата пакування, а не обсмажування. Не забуваємо, що кава - такий самий живий продукт, як хліб, м'ясо та фрукти. У багатьох кавових блендах із супермаркету може бути до 6 різних видів арабіки, а часто - для яскравішого смаку – до арабіки домішують 10-20% робусти. Найчастіше, це кава зі смаком гіркоти, післясмак неприємний або нейтральний, має плоский запах.

Є ще один важливий момент - одразу після обсмажування, кавові зерна, ні в якому разі, молоти та заварювати з них каву не можна: необхідно почекати, щоб зупинилися хімічні процеси, запущені процесом обсмажування. Вживати каву рекомендується на 3-4 день після обсмажування, а після цього, протягом 21-30 днів, адже на 30 день починають випаровуватися смакові й ароматичні властивості продукту.

Мелена кава втрачає їх ще швидше: якщо пити змелену тиждень тому каву, ніякого витонченого смаку та аромату ви від неї не отримаєте, а отже і задоволення.

Загрузка..