Чем горячий шоколад отличается от какао

Какао та гарячий шоколад - два напої, які відрізняються за рецептурою, смаком та консистенцією. Для приготування какао використовують сухий порошок із какао-бобів, які попередньо подрібнюють та знежирюють. Порошок заварюють у молоці з додаванням цукру - виходить солодкий напій із м'яким вершковим смаком, у якому слабо відчуваються шоколадні ноти, а консистенція напою - рідка та нагадує жирне молоко. Какао,на відміну від зернової кави, краще пити ввечері, перед сном: воно чинить заспокійливу та розслаблювальну дію на організм.

Гарячий шоколад - це розтоплені в молоці, вершках або у воді шоколадні плитки або палети. У них зберігається велика концентрація какао-масла, завдяки якому консистенція напою щільна та густа, а смак насичений. Щоб підкреслити складні ароматичні поєднання, напій подають лише злегка підсолодженим або зовсім без цукру.

Ще одна перевага шоколаду - це корисний вплив на здоров'я людини. Масло какао виступає джерелом антиоксидантів, які уповільнюють старіння, знижують ризик онкологічних та серцево-судинних захворювань. У шоколаді багато вітамінів групи В, E, PP, мінералів та мононенасичених жирних кислот. Доведено, що при його вживанні виробляються ендорфіни та підвищується настрій, а сам напій чинить на людину підбадьорливий, тонізуючий ефект, оскільки містить кофеїн.

Сьогодні все більшу популярність завойовують сухі суміші для приготування питного шоколаду. Вони приваблюють можливістю легко регулювати смак напою за своїми смаковими уподобаннями, однак, часто до їхнього складу виробник включає сухе молоко, штучні ароматизатори та недорогу какао-сировину, щоб знизити витрати. Якісні суміші виготовляють на основі какао з високим вмістом жиру, який залишається після пресування какао-масла.

На що звернути увагу при виборі подібних продуктів:

  • Відсотковий вміст какао - його значення показує, яка частина суміші є "какао-масою" у співвідношенні з іншими інгредієнтами. Що вищий цей показник, то більш насичений шоколадний смак буде у готового напою.
  • Правила приготування. В інструкції на етикетці виробник вказує рекомендації, щодо використання води та молока, оптимальну кількість рідини для розведення суміші, температуру цієї рідини та спосіб її нагрівання.
  • Список інгредієнтів: чим він коротший, тим краще: у складі не повинно бути шкідливих добавок та штучних ароматизаторів.

Питний шоколад буває темним та молочним, тому навіть прихильники правильного харчування можуть знайти для себе відповідний варіант, тому якщо хочете приготувати гарячий шоколад та отримати максимальну порцію корисних елементів, вибирайте крафтові гарячі суміші. Вони вирізняються високим вмістом натуральної олії какао, екологічністю інгредієнтів та мінімальною кількістю цукру.

Загрузка..