Где выращивают чай Лун Цзин

Понад десять років найменування "Лун Цзин" є географічно захищеним - це означає, що чай під такою назвою його можуть виробляти тільки на півночі провінції Чжецзян.

Китайський уряд офіційно визначив 18 місць вирощування цього чаю, щоб захистити його від підробок. Характеристики Лун Цзина з різних районів відрізняються, але існують чотири постійні: колір настою - смарагдово-зелений, аромат свіжої роси, солодкість у смаку, ідеальна форма - плоский, рівний та гладкий лист рівномірної довжини.

Всю площу вирощування Лун Цзина можна розділити на три виробничі області:

  • Зона Юечжоу - займає 60% захищеної території - тут виробляють найбільший обсяг чаю, який називається Юечжоу Лун Цзин.
  • Зона Цяньтан - займає 30% захищеної території, а чай, вирощений тут, називається Цяньтан Лун Цзин.
  • Зона Сіху - займає 10% захищеної території - це область біля озера Сіху, і вона строго обмежена: її площа становить 168 квадратних кілометрів. Вважається, що тут росте найкращий чай під назвою Сіху Лун Цзин. 

Як виробляють Лун Цзин

Весь процес можна розділити на п'ять етапів:

  • Збір. Він починається ранньою весною, коли молоді пагони ще невеликого розміру та дуже ніжні. Найдорожчий чай отримують до настання свята Цінмін, яке припадає на період з 4 по 6 квітня. Збирають листя вручну, причому тільки верхівки з бруньками та двома листками.
  • Підв'ялювання. Відсортовану сировину розкладають у прохолодному приміщенні на бамбукові коврики шаром не більше 3-5 см та витримують 24 години.
  • Фіксація. Чай обсмажують у великих залізних котлах, нагрітих до 100 °С та енергійно перемішують руками для того, щоб волога випаровувалася, при цьому листя видає тріск, як дрова в багатті. Коли звук припиняється, чайні бруньки стають еластичними і їхній зелений колір змінюється на бурий.
  • Охолодження. Чай розкладають тонким шаром на бамбукові сітки й охолоджують протягом 30-45 хвилин. У цей же час його сортують - відбирають зелене листя, яке не піддалося обробці.
  • Підсушування. Охолоджений чай знову кладуть у котли з температурою 65 °С. Потім його перемішують протягом 30-35 хвилин. Кінець сушки визначається за кольором сухого чаю та його крихкістю - після цього Лун Цзин готовий до вживання.

Класичний процес обробки дуже трудомісткий - всі операції майстер виконує вручну в умовах високих температур. Сьогодні для виробництва цього чаю все частіше використовують механізований спосіб сушіння, але більше цінується Лун Цзин, вироблений традиційно.

Загрузка..