Очистка кофемашины от накипи

Як виконати процедуру декальцинації?

Декальцинація - процес видалення вапняного нальоту в нагрівальних елементах кавомашини (тен, бойлер, термоблок) хімічними засобами. Простіше кажучи, декальцинація - прогін хімічного засобу через всю систему подачі води.

Утворення сольових відкладень відбувається по всій системі подачі води в кавомашині - чим вища температура води, тим швидше відбувається утворення накипу.

Велика кількість нальоту на нагрівальному елементі свідчить про високу жорсткість воду. При використанні такої води, кавомашина може доволі швидко вийти з ладу, тому її потрібно регулярно очищати.

Практично у всіх сучасних кавомашинах, влаштована програма декальцинації. Коли на дисплеї вашої кавоварки з'явилось повідомлення про необхідність провести очищення гідросистеми, приготуйте необхідну хімічну суміш та 30 хвилин вільного часу. Запуск програми декальцинації, як правило, проводиться натисненням відповідних клавіш, або через меню. Очищення від накипу проводиться через кран подачі окропу, а подача пару через дренажну систему.

Після запуску програми, необхідно розвести хімічний засіб з водою у співвідношенні один до п'яти, далі виконуйте все згідно інструкції вашої кавомашини.

Як часто необхідно проводити процес декальцинації?

Необхідно знати, що в кавомашині немає ніяких датчиків, які показують ступінь забрудненості гідросистеми. Кавоварка «розуміє» лише ті параметри, що були задані їй під час першого запуску.

На основі цих даних вираховується об'єм води, який проходить через гідросистему та показується приблизна інформація про забруднення гідросистеми. При нечастій експлуатації кавомашини, процес декальцинації потрібно проводити раз в квартал для подовження терміну її роботи.

З якої причини кавомашина «не вимагає» процесу декальцинації?

Буває, що користувач за два роки експлуатації кавомашини навіть не чув про процес декальцинації, це відноситься до кавомашин, у яких встановлений водяний фільтр. Все просто, кавомашина влаштована так, що якщо в меню ввімкнена функція "встановлений водяний фільтр", то програма видалення накипу вимикається.

Що робити категорично не можна?

Під час процесу декальцинації, не можна додавати воду до бункера, виймати піддон та будь-які інші елементи кавомашини, якщо система сама не запросить цього зробити. Також не рекомендуємо вимикати кавомашину під час процесу декальцинації, крім випадку, коли така функція закладена виробником.

Регулярний процесс декальцинації, значною мірою, покращує смакові властивості кави, приготовленої за допомогою кавомашини. Також регулярний процесс декальцинації збільшує термін служби обладнання, зменшує вартість ремонту, чи заміни в кавомашини в майбутньому.

Загрузка..