Что такое чахай

"Чахай" - це два китайських ієрогліфи - "Ча" і "Хай", що дослівно означає "море чаю", а на Тайвані ж його називають "Гун Дао Бей", що означає "чаша справедливості". Спочатку не до кінця зрозуміло, яку ж функцію виконує чахай, але він є важливою складовою традиційної чайної церемонії.

Згідно з історичними фактами, чахай уперше почав використовувати в XV столітті даоський монах Лао Де, який вирішив, що чай має бути однаковим для всіх: однаково міцним та розлитим у рівній кількості - тобто, «за справедливістю».

У чахая є 3 основні призначення:

  • Коли чай розливають по піалах одразу із заварювального чайника або гайвані, то концентрація міцності настою в учасників церемонії відрізняється. Річ у тім, що під час заварювання, чай у нижній частині чайника вийде більш терпким, ніж у верхній, тому в першій піалі настій вийде слабшим, а в останній - міцнішим. Чахай же дає змогу рівномірно перемішати настій, врівноважуючи міцність напою.
  • Рівномірність - це важливий момент у китайській церемонії, чай має бути не тільки однаковий за міцністю, а й рівний за об'ємом у кожній піалі. Чайник, як правило, непрозорий і закритий, тому розлити всім у рівній кількості - завдання складне, і останньому гостю може не вистачити напою, а чахай - це відкритий чайник, який дає змогу одразу зовні оцінити об'єм чаю і розлити всім порівну.
  • Чахай дає змогу очистити чайний настій від осаду - під час переливання чаю в чахай використовується спеціальне сито, що робить настій прозорим.

Загрузка..