Что такое ибрик и его история

В порівнянні з сучасною людиною, наші попередники були набагато більше обмежені в можливостях приготування кави. Тому побалувати себе черговою порцією ароматної кави, в умовах кочового життя, яке вели перші любителі кави, було досить складно.

Першою кавоваркою був звичайний казанок із кришкою. У нього засипали зерна або навіть свіжі плоди, кип'ятили і настоювали.

Втім, час вимагав нових форм, і ось уже традиційний казанок обзавівся витягнутим широким носиком і ручкою, центр тяжіння змістився вниз, а боки округлилися, щоб вмістити більшу кількість рідини. Такі глечики використовувалися не тільки для кави. В них також зберігали воду та вино. На це вказує і назва посудини - ібрик. Вона утворена від двох арабських слів - вода і лити.

Ібрик панував, як кавовий посуд приблизно півтора століття, хоча в деяких країнах такий посуд використовують і досі, наприклад, на батьківщині кави, в Ефіопії, каву часто готують саме в ібрику.

З часом на зміну прийшла далла - це арабський варіант кавника. Перша і головна відмінність - далла слугувала винятково для приготування кави, тоді як ібрик мав універсальне призначення.

Форма також змінилася. Носик спочатку став ширшим і довшим, а пізніше зовсім став вигнутим. Витягнулося вгору і горлечко, надавши глечику додаткової витонченості. Зустрічалися справжні витвори мистецтва, особливо, якщо далла призначалася для багатих людей, наділених владою.

Вважається, що традиція використовувати мелену каву остаточно зміцнилася саме в ті часи. Мелені зерна легше було поміщати в ємність, вони давали насичений настій, до того ж, їх можна було готувати набагато швидше.

Загрузка..