Срок годности чая

Чай є найпопулярнішим напоєм у світі після води, йому приписують велику кількість корисних властивостей, крім того, він має багате розмаїття сортів і смаків, а чаювання - стало повсякденною традицією в багатьох країнах. Багато хто уявляє чай, як ферментоване листя чайних дерев, яке можна зберігати роками, але чи так це?

Насправді, кожен сорт має свій термін зберігання, залежно від рівня ферментації, крім того, велике значення також мають такі фактори як: температура, вологість, освітлення тощо.

Ферментація

Тут все працює за принципом: чим слабша ферментація, тим нижчий термін зберігання чаю. Слабо ферментовані сорти чаю, такі як: білі, зелені, улуни, жовті та червоні, рекомендується купувати протягом одного року після збору, а ось пуери, навпаки - з роками тільки краще розкривають свої якості, але їх варто розглядати як виняток із правил, завдяки особливості процесу виготовлення.

Залежно від сорту

  • Зелений чай потрібно пити свіжим - це не той сорт, який може простояти на полиці роками. Термін його зберігання - 1-1,5 року, після чого смак і корисні якості чаю починають слабшати та втрачатися.
  • Жовтий чай, як і зелений, не відрізняється сильною ферментацією, але зберігається, за правильних умов, трохи довше - до 2-х років.
  • Термін придатності напівферментованого чаю - улуна, залежить від багатьох чинників умов зберігання, оскільки він легко піддається різним зовнішнім впливам. Наприклад, зберігання поруч із пахучими продуктами - улун може легко увібрати в себе їхні аромати, і його смакові якості втратять свої оригінальні властивості. Середній термін зберігання цього сорту - 2 роки.
  • Чорні сорти чаю мають найсильнішу ферментацію і можуть зберігатися 2-3 роки.
  • Білий чай зберігається близько року, але, за умови заводського пакування може зберігатися до 2-х років. Після чого його смак і аромат починають слабшати, але, існують сорти білого чаю преміум-класу, смак і аромат яких стає яскравішим і багатшим за умови тривалого зберігання і дотримання певних умов - термін зберігання може сягати 10-20 років.

Загрузка..