Брунка - регіон кави в Коста-Ріці

Регіон носить назву корінного населення Коста-Ріки – брунка, також відомі, як борука, які проживали тут до приходу іспанців. Кава, яку виробляють тут, вирізняється м'яким, з легкою кислинкою, смаком і складним, цитрусовим та квітковим ароматом, а долини, що простягаються між горами з їхніми вулканічними родючими грунтами, ідеальні для вирощування кави.

Найм'якшу каву вирощують біля підніжжя гори Керро Чіріппо на висоті 800-1200м над рівнем моря, а тихоокеанський клімат дає змогу вирощувати зерно середньої твердості.

Регіон Брунка дуже віддалений та недоступний для світового ринку, тому навіть не був включений до національної кавової економіки до кінця Другої світової війни. У 1940 році експорт кави до Європи був закритий через визнання кави контрабандою, тому європейці були змушені пити замінник кави, який був сумішшю ячменю, жита, цикорію та буряка, однак, з іншого боку, тривога, пов'язана з війною, збільшила споживання кави серед цивільного населення США та солдатів, яким виділялось по 5 чашок кави на день, - унаслідок цього ціни зросли втричі, забезпечивши мотивацію для різкого розширення меж виробництва кави в Коста-Ріці.

Один із найяскравіших прикладів експансії трапився в 1952 році, коли було створено Італійське товариство сільськогосподарських поселень, де працювали іммігранти з Італії: товариству було виділено 10 000 Га лісистих територій за контрактом з урядом Коста-Ріки.

Італійські колоністи, рятуючись від економічних складнощів післявоєнної Італії, влаштувалися в найвіддаленішому куточку джунглів. Багато хто здався - інші ж терпіли невдачі протягом 10 років, і лише через цей час вони могли заробити собі на гідне життя. Сьогодні виробництвом кави тут займається 2600 ферм, котрі дають змогу сьогодні купити зернову каву.

В містечку Біолі, розташовується Coffea Diversa - експериментальна ферма, де виготовляють 400 сортів кави, а також відомий екзотичний "Bat Coffee". Господар ферми Гонсало Ернандес розповідає про свої ранні спроби усунути докучливих кажанів, але пізніше йому спало на думку зібрати, висушити й обробити плоди, відібрані кажанами. Цікавим є той факт, що ці ссавці не ковтають кавові зерна, а їдять лише м'якоть кавової вишні, обираючи найстигліші та найкращі з них. Кава "Bat Coffee" експортується в дуже лімітованих кількостях, як один із найрідкісніших видів кави Коста-Ріки.

Завантаження..