Виробництво кави в Коста-Ріці

Коста-Ріка стала першою країною в Центральній Америці, в якій почали вирощувати каву - це сталося завдяки європейцям, які 1779 року завезли в країну арабіку. На початку 19 століття, коли індустрія кави ще тільки набирала обертів, в уряді побачили перспективність цієї сфери і почали її розвивати.

Першу каву в Коста-Ріці посадили недалеко від Сан-Хосе - столиці країни, як і в інших кавовиробничих регіонах країни, тут великі висоти, вулканічний ґрунт, багато сонця та дощу. Говорячи коротко, теруар Коста-Ріки практично ідеальний з точки зору вирощування смачної кави.

Холодні ночі в горах затримують дозрівання ягід, що дає їм час, щоб сформувати складніший смак. Вдень не надто спекотно, дощі живлять дерева, а хороший дренаж вулканічного ґрунту відводить зайву вологу.

Обробка

Раніше в Коста-Ріці використовували митий спосіб обробки, тому в результаті ґрунт забруднювався закисленою водою, яку зливали після ферментації. Високий рівень розвитку країни призвів до широкого висвітлення цієї проблеми і фермери змінили метод обробки з митого на метод механічного видалення м'якоті - напівмитий. Під час цього методу замість видалення м'якоті за допомогою ферментації, її видаляють механічно на спеціальному обладнанні - демусиляторі.

Одночасно зі зміною класичної обробки, змінилася обробка й у мікролотів, їх почали переважно обробляти методом хані, бо потенціал смаку при цьому методі часто вищий, ніж при механічному видаленні м'якоті. Натуральний метод теж використовують під час обробки мікролотів, але все ще досить рідко через ризики, що кава зіпсується через високу вологість та тривале сушіння.

Класифікація

Костариканську каву класифікують за висотою зростання, так як висота впливає на щільність зерен, а щільність - на якість смаку - чим щільніше зерно, тим краще, тому таким чином, у Коста-Ріці каві присвоюють одну з трьох класифікацій:

  • SHG (Strictly Hard Grown) - кава, вирощена вище 1200 метрів
  • GHB (Good Hard Beans) - кава, вирощена між 1000 і 1200 метрів
  • MHB (Medium Hard Beans) - кава, вирощена між 500 і 900 метрів.

Завантаження..