Чай у пакетиках - плюси та мінуси

Пакетик, як спосіб заварювання чаю з'явився всього 120 років тому, а до цього чайне листя загортали в папір, щоб транспортувати і зберігати його смак та аромат. Такі пакетики були відомі ще у 8 столітті в Китаї за часів правління династії Тан. Їм надавали форму квадрата та зшивали вручну. Також в одній із статей ми вже розповідали про історію винаходу чайних пакетиків.

Плюси та мінуси такого способу заварювання

До плюсів пакетованого чаю відносять:

  • Легкість приготування - для заварювання чаю в пакетиках не потрібні аксесуари, інструменти та спеціальні навички, також цей спосіб приготування допомагає економити час на прибирання.
  • Доступність - пакетований чай є в будь-якому магазині біля будинку - його завжди легко купити.
  • Швидкість заварювання - частинки сировини в пакетиках менші, ніж у преміальних чаїв. У дрібної фракції більша площа контакту з водою - в результаті він заварюється швидше.
  • Насиченість смаку. Ця особливість чаю в пакетиках також обумовлена розміром чайної фракції - органічні речовини екстрагуються в напій у більшій кількості. У результаті він виходить міцним і насиченим.

З мінусів чаю в пакетиках можна виділити:

  • Невідоме походження. У якості такого чаю складно переконатися, адже про процес його виробництва, зазвичай, мало інформації. У випадку із розсипним чаєм вказують деталі, наприклад: регіон виробництва, спосіб обробки та наявність сертифікатів відповідності.
  • Неналежне пакування. Часто для чайних пакетиків не передбачена індивідуальна упаковка, а коробки, в які їх поміщають, також закриваються негерметично. Чай контактує з повітрям і його ефірні олії швидше вивітрюються.
  • Нескладний смак і аромат. Для поціновувачів чаю це один із найзначніших мінусів. Через якість сировини та особливості пакування в пакетованому чаї менше смакоароматичних нот.
  • Неекологічність матеріалів. Науковці припускають, що мікропластик у чайних пакетиках може зашкодити довкіллю та живим організмам.

Як і будь-який продукт, пакетований чай має свої плюси та мінуси. Вибір на його користь або відмова від такого способу залежить від особистих пріоритетів.

Завантаження..