Чай Ассам

Ассам - назва провінції в Індії, де вирощується чай, котрий відомий у всьому світі, а штат Ассам є найбільшим виробником чаю не тільки на території Індії, а й по всій планеті.

Першовідкривачем ассамського чаю був британець Роберт Брюс - у своїй подорожі він відкрив для себе дивовижний напій з терпким смаком, яким його пригостили місцеві жителі, і вже 1834 року в Ассамі було закладено перші чайні плантації, а 1839 року в Лондон прийшла перша партія знаменитого ассамського чаю. Кілька років по тому, в результаті завоювання цих територій Великою Британією, індійський чай став відомий по всій Європі, а потім полюбився та набув популярності в усьому світі.

Клімат провінції Ассам

Територія провінції Ассам - це 78,523 квадратних кілометра, які діляться на 22 округи. Тут розташовуються безліч чайних плантацій, і що дивно: існують різні сорти чаю, які ростуть на протилежних схилах однієї й тієї самої гори і мають абсолютно різний смак. Багато плантацій почали свій шлях у чайній історії ще в першій половині XIX століття, коли почалося промислове виробництво чаю в Індії, але є і зовсім молоді, які існують лише кілька десятиліть.

Середня температура на території Ассам в літній період становить +29 С, у зимовий опускається до +16 С. Сезон дощів тут починається в березні і досягає піку на початку червня. Кількість опадів, що випадають в Ассамі, вважається однією з найбільш рясних у світі - за рік тут у середньому випадає від 1778 мм на заході до 3048 мм на сході.

Умовно територія Ассама ділиться на дві зони: Верхній і Нижній Ассам. У Верхньому Ассамі вирощують елітні сорти чаю, а в Нижньому - дрібні та середньолистові сорти - це пов'язано з тим, що на території Верхнього Ассама найбільш сприятливі умови для вирощування чаю - річ у тім, що саме тут виникає знаменитий парниковий ефект, який сприятливо впливає на ґрунт і, відповідно, на смак чаю.

Види чаю Ассам

На території штату Ассам існує безліч плантацій і, залежно від їхнього розташування, залежить смак чаю, який на них вирощують:

  • Мокалбарі - відрізняється насиченим золотистим кольором, знаменитим медовим смаком і ароматом.
  • Голд - має високий вміст чайних бруньок, що свідчить і про високий рівень його корисних властивостей, терпкий з квітково-цитрусовим ароматом.
  • Меленг - вважається елітним сортом чаю, вирощується у Верхньому Ассамі в долині річки Брахмапутри, а його смак - насичено фруктовий.
  • Преміум - найбільш темний і насичений колір, терпкий і пряний аромат. Квітковий смак із приємним довгограючим післясмаком.
  • Хармутті - приємний аромат фіалок абрикоса, і яскраво-вогняний відтінок чайного напою.
  • Діжу - чай насиченого червоного кольору. Смак із квітковими нотами, що переходить у солодкий післясмак.
  • Райданг - аромат із глибоким і м'яким обволікаючим теплом. Розрізняються нотки темного меду і гіркого шоколаду. Смак насичений, щільний, з вираженими відтінками чорного хліба, медових стільників і витриманого коньяку, що відрізняють Райданг від інших сортів.

Загрузка..