Індустрія кави в Індії

За легендою, каву в Індію завіз мусульманський святий Баба Будан - під час паломництва до Мекки його вразив напій, який там вдалося скуштувати і в 1670 році індієць контрабандою вивіз 7 зерен кави з Ємену - на той час це було незаконно. Їх посадили на пагорбах Чандрагірі в штаті Карнатака - так з'явилися кавові дерева в Індії.

Протягом довгого часу рослина залишалася садовою дивиною, а поширити кавові дерева по всій країні допомогли голландці, які окупували більшу частину Індії протягом 17 століття, однак урожай зернової кави так і залишався невеликим. Першу кавову ферму заснували в середині 19 століття - з приходом британського правління, і відтоді каву почали вирощувати на експорт, а галузь стала важливою частиною індійської економіки.

У 1942 році Міністерство торгівлі та промисловості створило Кавову раду Індії, на якій фермерам заборонили самостійно продавати свій урожай, а уряд встановив повний контроль над експортом кави в країні. Так тривало доти, доки в Індії не відбулося послаблення економічних обмежень, і вже у 1993 році фермерам дозволили продавати 30% своєї продукції. У 1994 році квота вільного продажу зросла і становила вже від 70 до 100%, а у вересні 1996 року зняли всі обмеження, що залишилися.

Різновиди

Зараз в Індії виробляють більше робусти - 70%, хоча спочатку була широко поширена арабіка, але масове зараження дерев кавовою іржею 1870 року змусило багато ферм перейти на більш невибагливий вид, або зайнятися виробництвом чаю.

Незважаючи на те, що арабіки в Індії виробляють небагато, у країні є цікаві, властиві тільки цьому регіону різновиди:

  • Кавері - індійський різновид катимора. Має високу врожайність та велику стійкість до хвороб. Смаковий профіль схожий на бурбон: із солодким післясмаком та вираженими цитрусовими нотами.
  • Кент - "Індійська тіпіка", широкого поширення набула в 1920-х роках, а названа на честь англійського плантатора Л. П. Кента - він працював в Індії над виведенням різновидів, стійких до кавової іржі. Кент вирізняється високою врожайністю, має делікатну кислотність, а у смаку квіткові, горіхові та пряні ноти.
  • S795 - виведена індійськими ботаніками шляхом схрещування кента і S228 - гібрида арабіки і ліберики. Відрізняється високою врожайністю, великими зернами, порівняно хорошою стійкістю до іржі та високою якістю.
  • S795 SL9 - отримана шляхом схрещування ефіопської арабіки тафарікела та тіморського гібрида. Має шоколадно-горіховий смаковий профіль.

Завантаження..