Ісинський чайник

Смак та аромат чаю визначається не тільки якістю заварки та води - ідеальний напій виходить у правильному посуді. Ісинський чайник - визнана класика та еталон для шанувальників одного з найстаріших напоїв світу.  Глина для виготовлення знаменитих чайників видобувається в містечку Ісин, східна частина Китаю - звідси і з'явилася назва.

Ісинська глина містить велику кількість каоліну та має цікаву властивість - після випалу в печі вироби стають міцними, але в них зберігаються мікропори - вони здатні пропускати кисень, насичуючи ним напій: чай дихає, виходить ароматним і яскравим, а готовий настій довго зберігає свої властивості. З кожним заварюванням глиняні стінки накопичують у собі аромати - чим більше чаювань, тим насиченіший напій та багатший його смак.

Види глини

Ісинська - це не один конкретний вид глини - у поняття входять одразу кілька різновидів матеріалу, що видобуваються в маленькому китайському повіті. Вони розрізняються своїм мінеральним складом, а на характеристики готового виробу впливають також добавки, час випалу та інші технічні секрети, які використовують майстри.

Основні види ісинської глини:

  • Цзи Ша
  • Чжу Ша
  • Лу Ні.

Чжу Ша - рідкісний сорт, з якого виходять найдорожчі вироби, а видобуток цієї глини обмежений, тому знайти чайник з Чжу Ша непросто - на ринку часто зустрічаються підробки.

Як створюється

Після вилучення з шахти глиняна порода на кілька місяців залишається зовні - за цей час, під впливом сонця і вітру, вона стає придатною для подальшої обробки. Особливості матеріалу та конструкції не дають змоги обробляти його на гончарному крузі, тому після довгого та технічно складного процесу підготовки сировини вироби збираються вручну, а на виготовлення йде кілька днів. Майстер нарізає підготовлені пласти матеріалу та збирає з них деталі майбутнього чайника - це копітка робота, що вимагає особливих навичок та майстерності.

У Китаї існує багатоступенева система оцінки майстрів, які займаються мистецтвом кераміки: на початку, доведеться освоїти теорію, а потім попрацювати мінімум три роки під керівництвом досвідченого наставника, а для того, щоб створити власний шедевр для чайних церемоній, доведеться вчитися та практикуватися десятиліттями.

Завантаження..