Колумбійська кава

Одна з особливостей виробництва кави в Колумбії - урожай кави https://papakava.ua/ua/products/grain-coffee тут збирають щонайменше двічі на рік. Завдяки цьому, купити свіжу колумбійську каву можна в будь-який час, однак, у 2020-2021 році ситуація змінилася. Погодні катаклізми значно порушили виробничий цикл кави в країні.

Як вирощують каву в Колумбії

Колумбія посідає третє місце у світі за експортом кави https://papakava.ua/ua/products і поступається тільки Бразилії та В'єтнаму. Країна має ідеальний, для кавових дерев, клімат: тут випадає багато опадів, а температура рідко опускається нижче нуля. У центрі країни розташовані Анди - гірський масив із 16 діючими або згаслими вулканами, який затримує холодні повітряні маси.

Поряд із традиціями, культурою та мовою, каву вважають частиною національної ідентичності колумбійців, а для місцевих жителів вирощування цієї культури - почесне заняття. Сьогодні в Колумбії 540 тисяч виробників кави, близько 95% з них - невеликі фермери, які володіють землею площею менше 5 гектарів. Загалом кавовими фермами зайнято понад 20% сільськогосподарських земель.

Багато ферм Колумбії розташовані в гірських лісах - кава там росте у затінку дерев, тому врожай можна збирати тільки вручну. У середньому одне кавове дерево дає 1 кілограм зелених зерен, а за сезон урожай середньої ферми становить 7000 кілограм зеленої кави.

У Колумбії вирощують: тіпіку, бурбон, катурру, марагоджип, колумбію, сенікафе 1, кастільо, табі та інші різновиди. Колумбійська кава має середню щільність і гладке тіло, кислотність вище середнього та збалансований смак.

Смакові якості колумбійської кави залежать від регіону, наприклад, у каві з північних регіонів: Магдалена, Казанаре, Сантандер та Норте-де-Сантандер можна виділити ноти горіхів і шоколаду. Кава, яку виростили в центральних регіонах: Калдас, Кіндіо, Рісаральда, Антіокія та Кундінамарка, має збалансований смак із фруктовими нотками. У каві південних регіонів: Каука, Наріньо, Уїла та на південь від Толіми у смаку помітні нотки цитрусових.

Завантаження..