Різновиди кави Типіка

Типіка - перший сорт арабіки, що вийшов з Ефіопії та поширився по всьому світу. Зернова кава типіки високої якості та вирізняється вираженою яблучною кислинкою, повним тілом, приємною солодкістю та дає збалансований яскравий смак. Саме типіка дала світові майже все розмаїття відомих сучасних різновидів кави та багато сортів, які вважаються найкращими у світі.

Марагоджип

Природна мутація типіки, яку виявили недалеко від бразильського міста Марагоджип у 1870 році. Зараз сорт вирощують у Нікарагуа, Мексиці, Гватемалі, Колумбії та Бразилії. Дерева марагоджипа дуже високі, з великим листям та ягодами, тому часто різновид називають "слонячі зерна". Сорт має високу якість зерна, збалансований смак із нотами шоколаду та яблучно-цитрусову кислинку.

Мундо ново

Мундо ново отримали шляхом природного схрещування бурбона та типіки. Різновид вивели в 1943 році в Бразилії у штаті Сан-Паулу. Фахівці висадили його в муніципалітеті Мундо Ново, звідси й пішла назва сорту. У 1952 році різновид став популярним серед фермерів Бразилії, а через кілька років з'явився і в інших країнах Південної та Північної Америки. Смак мундо ново - делікатний та комплексний, з нотами карамелі, спецій та темного шоколаду.

Ява

Ява була названа на честь однойменного острова - відомо, що різновид завезли на острів голландські колонізатори. У 1991 році його завезли в Центральну Америку, однак на той момент у регіоні сорт виявився незатребуваним. Лише в 2016 році яву почали вирощувати в Панамі, а зараз різновид можна зустріти в Індонезії, Камеруні та країнах Центральної Америки. Смак яви - комплексний та солодкий, з нотами горіхів, солоду та шоколаду, а післясмак - тривалий, з димними, земляними та трав'янистими нотами.

Завантаження..