Що подарувати любителю кави

Якщо хтось не уявляє свого життя без кави, то підібрати практичний подарунок на свято для такої людини буде набагато простіше. Сьогодні в магазинах та на сайтах обсмажувальників представлений широкий вибір зернової кави, зокрема й рівня спешелті, а також техніки та аксесуарів для її приготування, а наша стаття допоможе вам краще розібратися у великому асортименті кавового світу, щоб вибір подарунку став більш вдалим.

Яка кава порадує кавомана

Тільки найякісніша арабіка, а такої менше 10% від усього рівня виробництва - може отримати клас спешелті і саме таку каву точно оцінять справжні кавомани, незважаючи на те, що при першому знайомстві зі спешелті кавою смак її може здатися незвичним: надто кислотним, недостатньо насиченим або навіть дивним.

На що звернути увагу при виборі спешелті кави:

Смаковий профіль - смакові й ароматичні нотки продуктів називаються дескрипторами, а в каві їх можна виділити понад сотню. Серед сортів спешелті кави можна знайти незвичайні, наприклад, каву з ягідним, квітковим, тропічним, пряним та навіть алкогольним профілем.

Обробка - це процес вилучення зерен із кавових ягід, тому спосіб обробки впливає на смакові характеристики кавового зерна.

Регіон вирощування - смак та аромат кавового зерна залежить від теруару - умов, у яких росте кава, а щоб показати характерні риси і різноманіття зерна з конкретної країни, можна, наприклад, подарувати звідти кілька лотів кави. 

Спешелті кава може подарувати незвичайні відчуття і новий смаковий досвід, але не тільки зерно порадує справжнього поціновувача кави. Кавоману припадуть до душі також кавові гаджети або аксесуари, обладнання або заздалегідь зібраний подарунковий набір. 

Аксесуари та девайси для приготування кави

Ось кілька варіантів можливих подарунків:

Кавомолка. Що менше часу минуло після помелу, то краще зерно розкриває свій потенціал у напої, тому ми рекомендовано всім любителям кави мати вдома кавомолку, а для подарунка ідеально підійдуть ручні або механічні кавомолки. Вони поступаються в продуктивності автоматичним приладам, проте коштують дешевше, мають стильний вигляд та виручають у подорожах.

Чайник. Для правильного заварювання кави потрібен спеціальний чайник. Зовні він відрізняється від звичайного - має довгий вигнутий носик у формі гусячої шиї. Вода з нього ллється тонким безперервним струменем, що дає змогу дотримати технологію приготування, задіяти весь об'єм кавових частинок та домогтися збалансованого смаку кави. 

Кавоварки. На ринку сьогодні представлені у великому асортименті, проте варто відзначити деякі особливості цих девайсів:

  • краплинні кавоварки - найбільш проста та зручна техніка для отримання смачної чашки кави. Дають змогу швидко приготувати великий обсяг фільтр-кави
  • капсульні - підійдуть тим, хто любить смак еспресо або лунго, але не має вдома еспресо-машини
  • гейзерні - готують напій завдяки парі під тиском, тому кава виходить зі щільним тілом та насиченим смаком.

Завантаження..