Сорт кофе пакамара

Пакамара - гібридний різновид кави, який вивели в Сальвадорі наприкінці 1950-х років. Він часто перемагає в Сальвадорі на “Cup of Excellence” - найпрестижнішій кавовій премії у світі, наприклад, в 2021 році обидві ферми, що посіли перше місце, представили на конкурс саме сорт пакамара. Пакамару вивів Інститут досліджень кави “ISIC” із сальвадорського пакасу та бразильського марагоджипу.

Пакас - природна мутація різновиду бурбон, а вперше її виявив фермер Фернандо Альберто Пакас Фігероа на своїй плантації в Сальвадорі в 1949 році. Він звернув увагу на дерева, які відрізнялися від інших: низькі, з вужчими міжвузлями та щільним листям. Виявилося, що таке листя допомагає їм витримувати сильний вітер, яскраве світло та брак води. Різновид пакас дуже стійкий до хвороб, адаптується до різних умов вирощування та дає велику врожайність, а його смак нагадує бурбон - солодкий та добре збалансований.

Марагоджип - мутація різновиду тіпіка родом із Бразилії. Її ще називають "слонячі зерна", тому що дерева дуже високі та з великим листям, а зерна - одні з найбільших у світі - цей різновид низьковрожайний, але у нього висока якість чашки з багатогранним збалансованим смаком та тонким ароматом.

Створюючи гібридний різновид пакамара, вчені прагнули об'єднати найкращі якості зернової кави від обох сортів. На наукові дослідження пішло близько 30 років, а в результаті різновид випустили для виробників тільки наприкінці 80-х років і вже тоді люди змогли купити зернову каву пакамара. Пакамара успадкувала високу врожайність від пакаса, а від марагоджипа - великі ягоди та високу якість чашки.

Смакові якості

За смаком, пакамара перевершила всі очікування - в ній поєднуються солодкість пакаса та витонченість марагоджипа.

Пакамара має кремове тіло високої якості та тонку, навіть "вишукану", за словами експертів, кислинку, яка особливо сильно проявляється при вирощуванні на великих висотах. У різновиду яскравий фруктово-квітковий аромат, а особливо виділяється жасмин. Смак пакамари - багатогранний: у ньому є солодкі ноти шоколаду, іриски, меду, тропічних фруктів, цитрусу та яскраві квіткові ноти.

Загрузка..