Що таке чай лате

З кожним роком у кав'ярнях з'являється більше нових позицій у меню, тому нарівні з класичними напоями все частіше продаються авторські - відвідувачів намагаються привабити та здивувати різноманітними варіантами подачі.

Чай з молоком та чай лате - у чому відмінність

Для початку варто розібратися, що ж таке чай лате та чим він відрізняється від класичного чаю з молоком. По-перше, в лате набагато більше молока, в класичних рецептах береться однакова кількість молока та заварки, а по-друге, для звичайного чаю молоко наливають у незміненому вигляді, а для лате частину нагрівають разом зі спеціями, а частину спінюють за допомогою капучинатора або звичайного френч-преса, попередньо нагрівши молоко до 60 градусів.

Історія появи чаю лате

Під назвою “чай лате” мають на увазі масала чай. Вважається, що цей напій вперше з'явився на індійському субконтиненті 5-9 тисяч років тому, а раніше до його складу входив тільки чорний чай у поєднанні зі спеціями та травами.

Молоко додали до рецепту напою тільки в 1800-х роках через колоніальний вплив в Індії: тоді Британська Ост-Індська компанія прагнула підірвати китайську монополію на чай та створила в Індії величезну кількість підконтрольних їй чайних плантацій.

Усередині Індії споживання цього напою залишалося низьким, тому, щоб виправити цю ситуацію, Велика Британія спонсорувала рекламні кампанії, які спонукали індійські підприємства влаштовувати своїм працівникам "перерви на чай". Напій почав поступово набирати популярність, але при цьому навіть неякісне чайне листя обходилося дорого населенню, тому масала чай почали розбавляти молоком, щоб менше витрачати головний інгредієнт.

У європейських кав'ярнях та кавових магазинах масала чай, або чай лате, почав з'являтися в 1990-х роках. Особливо популярним він став за останні 10-15 років.

Як готувати чай лате

Напій готують із молока та настою чорного чаю зі спеціями. У рецептуру можуть включити кардамон, гвоздику, корицю або перець. Деякі кав'ярні створюють фірмові суміші для напою та тримають інгредієнти в секреті. Інші використовують підсолоджений чайний сироп або порошок, що дає їм змогу швидко заварювати чай лате.

Історично смак масала чаю - насичений, пряний та яскравий, але в сучасних відвідувачів кав'ярень він асоціюється з напоєм на основі молока, а отже з м'якими, вершковими та солодкими смаковими характеристикам. Також можете дізнатися - у чому різниця між лате та капучіно.

Завантаження..